fbpx

„Dainų dainelės“ konkursui beveik pasiruošta – trūksta kelių potėpių

Dalintis:

Jau šį mėnesį Tauragės meno mokykloje vyks rajoninis ir regioninis atrankos turai į vaikų ir moksleivių televizijos konkursą „Dainų dainelė“. Muzikinę programą konkursui ruošia 14 dalyvių iš Tauragės ugdymo įstaigų. II etape varžysis dainorėliai net iš 6 rajonų. Kas dvejus metus vykstančiose varžytuvėse talentingiems tauragiškiams sekasi. Organizatoriai neabejoja, kad bus labai gražu, nes atrankos renginius ves moksleiviai – aktoriai.  

Konkurso etapų koordinavimui suburta komanda, šiuo jungtiniu projektu rūpinasi Tauragės meno mokyklos direktorė Jolanta Kazlauskienė, direktorės pavaduotojas muzikiniam ugdymui Algirdas Petraitis ir Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui metodininkė Vilma Vaičekauskienė.

– Jau pasiruošta I turui, didžiąją dalį darbų esu pavedusi savo pavaduotojui. Paraiškas turime, registracijos terminas pasibaigęs, tačiau geranoriškai žiūrint, jei kas išdygtų, tai nemanau, kad nepriimtume. Sausio 11 dieną vyks rajoninis turas, o regioninis – sausio 21 dieną, – kalbėjo meno mokyklos direktorė. – Atrankoje varžysis meno mokyklos mokiniai, kurie jau yra dalyvavę šiame konkurse, buvo laureatais. Renginį ves Pilies teatro aktoriai – mūsų mokiniai, tikiuosi, kad jie nesusirgs. Šiuo metu vyksta įprasti organizaciniai darbai: fortepijoną reikia paderinti, Vilma priziukus perka. Bus gražus renginys. Meldžiamės, kad nebūtų karantino, jis kabo kaip Damoklo kardas.

Pasak meno mokyklos direktorės pavaduotojo Algirdo Petraičio, šiemet konkurse varžysis 14 dainorėlių, daug metų pirmajame konkurso ture dalyvaudavo apie 17 dalyvių tauragiškių. Pastaruoju metu daug kam planus pakoregavo pandemija. 2022-ųjų „Dainų dainelės“ konkurse dalyvaus lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ progimnazijos, Žygaičių gimnazijos ir Tauragės meno mokyklos ugdytiniai. Vienas dalyvis savarankiškai konkursui ruošiasi kartu su mokytoju Romualdu Eiču.

– Daugiausia dalyvių iš meno mokyklos – aštuoni, jie dalyvauja visuose muzikiniuose konkursuose. Komisijos pirmininkė – Pagėgių meno ir sporto mokyklos mokytoja Regina Pilkionienė, o nariais būsiu aš, Žalgirių gimnazijos mokytoja Edita Bartkienė, darželio „Ąžuoliukas“ mokytoja Marytė Jončienė ir Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus pavaduotojas neformaliajam švietimui, muzikos mokytojas Justas Kirstukas, – vardijo A.Petraitis. – Visada mums padeda savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Petkienė. Rajoninis etapas prasidės 10 val., o zoninis – 11 val. ir galbūt tęsis iki 20 val.

Pasak A.Petraičio, ankstesnėje „Dainų dainelėje“ tauragiškiai puikiai pasirodė. Visi rajonai turi limitą – į kitą etapą komisija gali išrinkti iki dešimties dalyvių. Tarp 14 dalyvių pasirodys darželio „Pušelė“ ansambliukas, todėl dainorėlių iš viso dalyvaus 18, juos ruošia 7 mokytojai. Regioniniame etape (sausio 21 d.) varžysis dainorėliai iš Jurbarko, Kelmės, Pagėgių, Raseinių, Šilalės ir Tauragės rajonų. Juos vertins 9 asmenų komisija: 3 bus iš Vilniaus ir po vieną komisijos narį iš dalyvaujančių rajonų. Galutinius rezultatus paskelbs vyriausioji komisija.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą