Dalį prekeivių jau pasiekė kompensacijos

Dalintis:

Valstybinė mokesčių inspekcija skelbia, kad daugiau 1,3 tūkst. turgaviečių prekeivių gaus laiškus, pranešančius apie turgavietės mokesčio kompensaciją. Pirminiais duomenimis, daugiau nei 70 Tauragės rajono turgaus prekeivių turėtų gauti tokias kompensacijas.

Pranešama, kad apie 500 smulkiųjų Lietuvos verslininkų pateikė paraiškas kompensacijai, nors neatitinka nustatytų kriterijų jai gauti, t.y. nedirbo nustatytu laikotarpiu arba vykdė kitą veiklą nei tą kuri nurodyta apraše, ir kurią vykdantys prekiautojai turi teisę į ją pretenduoti.

Tauragės rajone Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gavo 114 paraiškų, iš kurių 42 neatitiko būtinų kriterijų. Kaip informuoja VMI atstovas, kompensaciją gauti gali ne maisto produktais turguje prekiaujantys gyventojai, kurie buvo registravę individualią veiklą pagal pažymą ar buvo įsigiję verslo liudijimą bent vienai diena nuo kovo 1 d. iki kovo 15 d. ir bent vienai dienai nuo balandžio 30 d. iki liepos 14 d. Kompensacijos prašantis prekiautojas taip pat turės patvirtinti, kad nukentėjo nuo COVID-19 ir buvo įsipareigojęs sumokėti 2020 metais turgavietės mokestį.

Kompensaciją gauti norintys turgaus prekiautojai, turi iki rugsėjo 16 dienos pateikti supaprastintos formos paraišką Mano VMI sistemoje. Tokios paraiškos yra jau užpildytos VMI turimais duomenimis, todėl reikia tik ją perskaityti ir pateikti. Vėliau per Mano VMI prekiautojas bus informuojamas apie tai, ar jo paraiška tenkinama.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą