Dalies aplinkkelio statybas žada baigti rudenį

Dalintis:

Susisiekimo ministerija praneša, kad pietinio Tauragės miesto aplinkkelio pirmojo etapo statybos darbai eina į pabaigą. Rudenį jie turėtų būti baigti. Darbams užbaigti ministerija Tauragės savivaldybei skyrė dar beveik 370 tūkstančių eurų. Tačiau tai toli gražu ne pabaiga – kad automobiliai aplinkkeliu galėtų važiuoti, dar reikės įrengti žiedinę sankryžą, o tai jau geriausiu atveju kitų metų projektas.

Susisiekimo ministerija praneša, kad pietiniam Tauragės aplinkkeliui, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, tiesti ir su juo susijusioms sankryžoms įrengti šiemet iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skirta 369,8 tūkst. Eur. Bendra šio projekto vertė – beveik 6 mln. Eur.

„Tauragėje pagrindinė Dariaus ir Girėno gatvė sutampa su magistraliniu keliu A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, kuris išilgai kerta visą Tauragės miestą, eina per centrą ir senamiestį. Šia gatve vyksta intensyvus tranzitinis eismas, ja važiuojama Šiaulių, Rygos ir pasienyje esančios Panemunės kryptimi. Be to, tai vienintelė gatvė, kuria pasiekiama Tauragės pramoninė teritorija. Tiesiamas Tauragės pietinis aplinkkelis ateityje bus apie 15 km ilgio ir iš pietinės pusės aplenks miestą, nukreipdamas nuo miesto centro keliu A12 važiuojančio tranzitinio transporto srautus“, – rašoma šią savaitę ministerijos išplatintame pranešime.

Pasak susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, Tauragės aplinkkelis pagerins Vakarų Lietuvos regiono ir tarptautinį susisiekimą, vykstantiems tranzitu leis greičiau ir patogiau apvažiuoti šį miestą, o Tauragės gyventojams užtikrins švaresnę aplinką, sumažins transporto srautus gatvėse, triukšmą ir oro taršą, pagerins eismo saugumą mieste. Ministro teigimu, dėl šių motyvų šiam valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui įgyvendinti ministerija ir skyrė lėšų.

Šiuo metu tiesiama pirmoji Tauragės aplinkkelio dalis tarp Gedimino bei Dariaus ir Girėno gatvių. Ši beveik 3 km ilgio dviejų eismo juostų aplinkkelio atkarpa vadinsis Naująja gatve ir taps jungtimi tarp krašto kelio Nr.147 Tauragė–Pašventys ir magistralinio kelio A12. Aplinkkelio ir magistralės A12 sankirtoje bus įrengta žiedinė sankryža, sankirtoje su Gedimino gatve – šviesoforais reguliuojama sankryža. Palei aplinkkelį bus nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengtas apšvietimas, triukšmo mažinimo sienelės.

Tauragės meras Dovydas Kaminskas įsitikinęs, kad šis projektas apie 20 procentų sumažins eismą centrinėse miesto gatvėse ir pagerins susisiekimą su pramonės rajonu, užtikrins saugesnį eismą Žalgirių mikrorajone ir atvers naujas miesto teritorijas, kurios turės potencialo pritraukiant naujas investicijas.

Tauragės aplinkkelį tiesia bendrovė „Kauno tiltai“. Nors rangovas ir Susisiekimo ministerija numato, kad pirmoji aplinkkelio dalis bus baigta įrengti jau šių metų rudenį, pasak savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Fausto Sragausko, šiemet juo važiuoti dar nebus galima.

– Darbus buvo planuota baigti liepos mėnesį, tačiau dėl įvairių komunikacijų trukdžių jie nusikėlė į rudenį. Dar ir garso apsaugos sienelė nuo daugiabučių turės būti įrengta. Ši aplinkkelio dalis, prasidėjusi Dariaus ir Girėno gatvėje, tęsis iki Gedimino gatvės. Tačiau dar turės būti įrengta žiedinė sankryža, kad šia gatve būtų galima važiuoti, o tai jau atskiras projektas. Galbūt kitais metais jis bus įvykdytas, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Statybos skyriaus vedėjas.

Paklaustas, ar darbai vyksta sklandžiai, ar savivaldybės administracija nesulaukė nepatenkintų gyventojų skundų, F.Sragauskas patikino, kad bent jau iki Statybos skyriaus jokie skundai neatkeliavo.

– Žinoma, vykstant darbams, gyventojai patiria nepatogumų. Dulkės, triukšmas, nieko nepadarysi, šiemet jau reikės pakentėti, – sakė F.Sragauskas.

Kada bus vykdomas antrasis projekto etapas, naująjį aplinkkelį pratęsiantis iki Tremtinių kelio, kol kas neaišku.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

6 komentarai

  1. Vaidinis on

    Tvarkyti turi gatvės Tauragės o ne pinigus taškyti nesąmones kiek girdėjau aplinkelis labai siauras

  2. Dirba, kaip sovietų laikais, aplinkelis bus pastatytas, o žiedas įvažiuoti į jį, tik po kelių metų, kas taip planuoja!!

  3. Kam tada išarė seną dviračių taką palei Dariaus ir Girėno gatvę…?

  4. Pagaliau on

    Nu pagaliau bus aplinkelis! Gedimino g. mažiau “gruzavyku” važinės

Palikite komentarą