Daržų gatvės gyventojai: medis už žmogų Tauragėje svarbesnis

Dalintis:

Kol vieni gyventojai gatvėse augančius medžius aršiai gina nuo pjūklo, kiti eina vargo kelius valdžios neprisiprašydami pašalinti tuos, kurie kelia realų pavojų. Daržų gatvės remontas atvėrė piktžaizdę – gyventojų prašymams ir skundams politikai kurti.

Gatvės remontas apkarto

Ilgai lauktas Daržų gatvės Tauragėje remontas prasidėjo: sunkioji technika rausia gatvę, montuojami apšvietimo tinklai, gyventojai savo namus pasiekia tik klampodami per sukastas žvyro ir smėlio kopas. Žmonės džiaugiasi – čia nebetelkšos balos, bus nutiesti šaligatviai, bet vienos didžiausių problemų – peraugusių liepų, kurios pasodintos palei pat namus, niekas nekerta ir net negeni. Pasak gyventojų, pirminiame gatvės remonto projekte buvo numatyta medžius pašalinti, bet vėliau jis buvo pakeistas ir, kaip tikina pašnekovai, gyventojų su nauju projektu niekas nesupažindino.

– Mes laukėme gatvės remonto, bet tikėjomės, kad tiesiant asfaltą bus sutvarkyta ir aplinka. Ėjome, prašėme savivaldybės, kad nupjautų penkias peraugusias liepas. Jos kelia pavojų šalia stovintiems mediniams namams, o rudenį pabirę lapai nešami tiesiai į kiemus. Tų liepų dešimtmečiais niekas neprižiūrėjo ir nekarpė. Jos net ne parko, jos miško medžiais užaugo, – rodydama į vešlią lapiją užauginusius medžius po namų langais, pasakojo Daržų ir K.Jauniaus gatvių sankryžoje gyvenanti senjorė Rama Zurlienė. – Šitos liepos yra tris kartus aukštesnės už mano bakūžikę. Namui jau virš šimto metų, man aštuoniasdešimt. Vos tik pradeda griaudėti ir žaibuoti, bėgu lauk, nes bijau, kad tos liepos užgrius ir iš namų liks šlapia vieta. Viską ištaškys arba nudegs. Ar gali toks medis čia augti? Čia ne gatvės medis, čia parko medis. Labai noriu, kad jį nupjautų.

Daržų gatvė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Sveikų medžių kirsti neleis

Rama Zurlienė tikino, kad šią savaitę dėl tos pačios bėdos ėjo ir pas miesto seniūną Žilviną Majų. Pasak tauragiškės, seniūnas ją užjautė, bet padėti sakė negalintis.

– Tai kam ta valdžia yra, jei paprasto žmogaus negirdi? Rašėme ir merui, surinkome 16 gyventojų parašus, bet atsakymo jokio. Tegul meras pats atvažiuoja, pamato ir įvertina, jei savivaldybės specialistai neįgalūs problemos įžvelgti. Buvo čia toks valdininkas atvažiavęs, apžiūrėjo, sako, viskas čia gerai. Kai pasakėme, kad galėtume net patys už savo lėšas pasodinti prie gatvės mažas dailias liepaites, pareiškė, kad tokios liepos, kokias mes norime pasodinti, yra formuojamos ir jos atseit ne medžiai, o krūmai. Neva mieste privalo būti žaluma. Jei savivaldybė neišgali nupirkti ir pasodinti jaunų karpomų medžių, mes už savo pinigus juos nupirktume, – „Tauragės kurjeriui“ sakė netoli gyvenantis Romas Ulinskis.

Mero Dovydo Kaminsko patarėjas Kasparas Bertašius apie Daržų gatvės medžius žino ir perdavė mero poziciją.

– Sveikų medžių kirsti niekas neleis, bet galime svarstyti apie jų genėjimo darbus, – informavo patarėjas.

Daržų gatvė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Ne seniūno kompetencija

Seniūnas Ž.Majus patvirtino, kad bendravo su Daržų gatvės gyventoja. Jis žino, kad projektuojant gatvę buvo numatyta iškirsti senas liepas, bet vėliau projektas buvo pakeistas.

– Medžiai ypač dabar yra jautri tema. Yra parengtas gatvės remonto darbų projektas ir pagal jį vyksta remontas. Aš nelabai komentuoti ką galiu. Projektuotojai įvertino medžių būklę ir nusprendė juos išsaugoti. Tai, kad krenta į kiemus lapai, nėra argumentas medžius pašalinti. Anksčiau su medžių pašalinimu buvo paprasčiau. Prieš keliolika metų vos gavę prašymą medžius šalindavo. Aš žinau, kad gyventojai kreipiasi jau ne vienerius metus. Aš nesu visagalis, medžių negaliu savavališkai nupjauti ir rekonstrukcijos projektų pakeisti taip pat negaliu. Galiu tik išklausyti gyventojus ir padėti ten, kur mano kompetencijos ribos, – apgailestavo seniūnas.

Žadėjo nupjauti – persigalvojo

– Šitas liepas sodino mano uošvis. Jau jo daug metų nebėra. Mes gyvename K.Jauniaus gatvėje, tvarkomės kiemus, bet net pas mus rudenį vėjas lapų prineša tiek, kad nespėjame grėbti. Bet net ne tai blogiausia. Dėl šių medžių siaurina gatvę, o elektros stulpus pastatys už jų. Kam tada tas apšvietimas reikalingas, jei švies į medį, o ne po kojom? Reikėtų pavyzdį imti iš K.Jauniaus gatvės. Čia liepaitės tvarkingos, nedidelės, genimos, – korespondentei atvykus į daržų gatvę, sakė Diana Urinienė.

Pasak gyventojų, maždaug prieš penkerius metus tvarkant K.Jauniaus gatvę problemų dėl senų medžių pašalinimo nekilo. Tuomet net buvo duotas leidimas pašalinti ir liepas Daržų gatvėje, bet medžiai taip ir liko stovėti.

– Mums pažadėjo, kad liepas nupjaus, kai tvarkys Daržų gatvę. Dabar prasidėjo darbai, pakeistas projektas ir sužinojome, kad medžiai liks. Viena gyventoja nesutiko, kad medžiai būtų nupjauti, dar, matyt, žalieji kokie pasisakė ir turim kentėti, – vienas per kitą kalbėjo prie medžių susirinkę penkių gretimų namų gyventojai.

Nesulaukę valdininkų pagalbos, Daržų gatvės gyventojai žada kreiptis ne tik į spaudą, bet ir kviesti televiziją.

– Tokia keista situacija. Panašu, kad Tauragėje medis svarbiau už žmones, – nusivylę kalbėjo gyventojai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą