Dauglaukyje iš žemės gelmių srūva mineralinis vanduo

Dalintis:

Šaltiniuotų vietų Tauragės krašte nestinga. Natūraliai iš žemės gurgenantį skaidrų ir šaltą vandenį žmonės mielai geria, tikėdami, kad jis naudingas ir turi gydomųjų savybių. O štai apie miesto pašonėje, Dauglaukio kaime, iš beveik pusės kilometro gylio gręžinio srūvantį mineralinį vandenį nedaugelis žino. Vietos gyventoja, biologijos mokytoja Onutė Gaurylienė teigia, kad jį sveika ne tik gerti, bet ir naudoti įvairioms procedūroms.

Onutei Gaurylienei gręžinio istoriją papasakojo kaimynas Jonas Andrijaitis (87). Senjoro atmintis vis dar puiki, jis puikiai atsimena kone šimtmečio senumo įvykius, vis dar vairuoja mašiną ir važinėja dviračiu. J.Andrijaitis pasakojo, kad 1954 m. geologų užsakymu mažajame Dauglaukyje buvo išgręžtas 300–400 m gylio gręžinys – ieškota naftos. Vietoj naftos ištryškus sūriam mineraliniam vandeniui, darbininkai darbus tuomet sustabdė. Iš gelmės visų suleistų vamzdžių neištraukė – dalis liko. Jais iki šiol nesustodamas vanduo srūva į žemės paviršių.

– Buvau gręžinio vandens nuvežusi į Druskininkus ir Birštoną, tai lygiai toks pat. Tinka gerti, nors jis yra labiau gydomasis – tinka inhaliacijoms, rankų ir kojų vonioms, veidui prausti. Galima visur naudoti, – įsitikinusi pedagogė. – Parsinešusi vandens buteliuose geriu, įpilu į burbulinę vonelę kojoms – puiki procedūra. Gėriau vandenį iš gręžinio ir nieko blogo nepastebėjau. Vandenį nešasi ir kiti vietos gyventojai. Cheminės analizės nedarėme.

Prie gręžinio atėję žmonės kalbėjo, kad iš gelmių tekantis vanduo sūrus dėl mineralinių medžiagų, o jo skonį lemia vandenyje esantys cheminiai elementai. Tekantis plona srovele vanduo atrodo skaidrus, bet įpiltas į butelį įgauna labai švelnų rusvą atspalvį. Šį vandenį noriai siurbčioja šiltuoju metų laiku netoliese besiganantys galvijai.

Vieta, kur teka mineralinis vanduo, iki šiol neįrengta. Didžiausia problema, kad ją pavasarį užlieja netoliese tekanti Jūros upė. Šiemet sniego nebuvo, tai užliejimo pavyko išvengti. Pasak O.Gaurylienės, pirmiausia reikia išspręsti gręžinio užliejimo problemą, todėl pagalbos ji kreipėsi daug kur, net į bendrovę „Tauragės vandenys“. Kalbėjosi su kaimo gyventojais, kurių žemė ribojasi su gręžiniu – jie gręžinio teritoriją aptvertų, įrengtų vartelius.

– Jei gręžinys būtų neužliejamoje teritorijoje, būtų paprasčiau. Dabar reikia daug patarėjų. Manau, kaip nors sutvarkysime šį trykštantį mineralinio vandens fontanėlį savo kaime, nes turime viską gebančių meistrų – Povilą Mukauskį, Darių Černiauskį ir Kęstą Jašinską, – viliasi biologijos mokytoja. – Vietos gyventojai pritaria tokiam projektui.

O.Gaurylienė su Jovarų pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būreliu, kuriam vadovauja, seniai susidomėjo šiuo šaltiniu. Atliekant Tyrėjų dienos veiklas, mokiniams kilo idėja Dauglaukyje įrengti mineralinio vandens vonelę, išklotą akmenimis, su fontanėliu, kad žmonės karštą dieną galėtų prisėsti, atsigaivinti, įmerkti kojas. Mokytoja ir jos mokiniai ieško patarėjų ir rėmėjų šiai idėjai įgyvendinti.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą