fbpx

Dauguma vaikų ir toliau liks mokytis namuose

Dalintis:

Žiemos atostogos pradinių klasių mokiniams baigsis sausio 3 d., o 5-12 klasių mokiniams – sausio 5 dieną. 1-12 kl. mokiniai mokysis nuotoliniu būdu – taip numatyta Vyriausybės nutarime. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras darbą galės tęsti kontaktiniu būdu, tačiau sulauks vos pusės vaikų.

Vyriausybė įpareigojo savivaldybių administracijas užtikrinti pradinių klasių mokinių nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą mokyklose, dienos centruose ar kitose įstaigose, jeigu tėvai, pvz., medikai, slaugytojai, pareigūnai, privalo darbus atlikti darbo vietoje ir negali vaikų prižiūrėti namuose.

„Siekiame, kad būtų užtikrintos saugios sąlygos vaikams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą ir negali likti vieni namuose, kol jų tėvai dirba svarbius darbus valdydami epidemiologinę situaciją. Prašome savivaldybių šiems vaikams sudaryti galimybes ateiti į įstaigas, kuriose jie galėtų mokytis ir būti prižiūrimi“, – skelbė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Tauragės savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patikino, kad rajono ugdymo įstaigos pasiruošusios užtikrinti sąlygas pradinukams mokytis mokykloje, jei to reikės, tačiau, kiek vaikų ugdymo įstaigos sulauks pasibaigus žiemos atostogoms, dar neaišku. Beje, į darželius pastaruoju metu ateina vos 10 procentų vaikų. Pavyzdžiui, gruodžio 30-os dienos duomenimis iš 1617 viso rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų, lankančių darželius, į grupes atėjo tik 78, o tai sudaro tik 3 procentus.

– Tai reiškia, kad į darželius savo vaikus atveda tik dirbantys gyvybiškai svarbiose įstaigose – medikai, ugniagesiai, policininkai, taip pat dirbantys įmonėse, kuriose darbas negalimas nuotoliniu būdu. Be to, dalis tėvų dabar atostogauja. Kiek vaikų ateis į darželius po švenčių arba kiek pradinukų į mokyklas, kol kas nežinome, – gruodžio 31-ąją sakė E.Šteimantas.

Kaip žinia, rekomenduojama ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus į ugdymo įstaigas leisti tik tada, kai tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Vyriausybė paskelbė, kad jei tėvams nepavyksta suderinti darbo iš namų ir vaiko priežiūros arba tėvai nusprendžia vaiko neleisti į ugdymo įstaigą, nuo sausio pradžios jie galės vaiką iki aštuonerių metų prižiūrėti namuose ir gauti ligos išmoką.

Po atostogų mokymasis nenuotoliniu būdu bus organizuojamas Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centre. Anot šio centro direktoriaus Rolando Beišio, paskutinę 2020-ųjų metų dieną apklausus tėvus išsiaiškinta, kad 40 iš 78 moksleivių po atostogų atvyks į mokyklą. Kiti mokysis nuotoliniu būdu. Beje, į šios įstaigos darželio grupę susirinks 15 iš 16-os.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą