Demontuos seną statinį Gaurės miestelyje

Dalintis:

Mokyklos bendrabutis Gaurės miestelyje netrukus liks tik istorija. Savivaldybės paskelbtas konkursas pastatui nugriauti buvo sėkmingas – darbus atlikti siūlosi net 12 pretendentų. Neseniai vyko rangovo atranka, kai buvo renkamas palankiausias variantas, tuomet ir bus atskleistas sunykusio statinio griovėjas ir kiek už tai jam bus sumokėta.

Gaurės mokyklos bendrabučio ir valgyklos (pastatai sublokuoti) nugriovimo darbai perkami su projektavimu. Demontavimui skirtas penkių mėnesių laikotarpis. Statinio pamatai betoniniai, sienos ir pertvaros plytų, tinkuotos. Stogas gelžbetoninis su rulonine danga, grindys, durys ir langai mediniai, laiptai – iš betono. Dėl vertingų medžių pašalinimo rangovas turės derėtis su Gaurės seniūnija.

– Dabar vyksta dokumentų tikrinimas, ar visi leidimai išduoti. Dvylika pasiūlymų gavome. Šį mėnesį jau tikrai bus pasirinktas rangovas. Pirkimas buvo dviejų dalių, ir dėl Ringių vandens bokšto, – kalbėjo savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus specialistė Agnė Gendrolienė.

Paklaustas, ar jis, kaip verslininkas, dalyvavo konkurse, Gaurės miestelio bendruomenės „Gaurkiemis“ pirmininkas Kęstutis Balašaitis patikino, kad nedalyvavo. O ar dalyvavo jo sūnėnas verslininkas, teigė nežinantis.

– Griovimo darbai mūsų nedomina, mes turime savo darbų. Mūsų pareiga – ūkininkauti, auginti produkciją. Kaip sūnėnas – nežinau. Sakau sąžiningai, aš tuo konkursu nesidomėjau visiškai. Labai gerai, kad nugriaus, – kad miestelyje nebeliks pastato-vaiduoklio, pasidžiaugė bendruomenės pirmininkas.

Ar nugriauto pastato statybinis laužas dar kam nors tinkamas? K.Balašaičio nuomone, jo antrinis panaudojimas galimas.

– Dabar yra įvairių priemonių laužui malti. Paskui gal ant kelių veža, kažkur kitur panaudoja. Metalą, armatūrą išrinkus ir sumalus visur galima panaudoti. Plytas ir pamatus galima panaudoti. Tas, kas griaus, į tai žiūrės racionaliai. Manau, kad nugriaus, susisandėliuos, užventorizuos ir galbūt paskui pardavinės. Aš taip daryčiau, – kalbėjo K.Balašaitis.

Išgirdęs klausimą, kiek bendrabučio nugriovimas galėtų kainuoti, K.Balašaitis sakė besitikintis, kad tarp pasisiūliusių rangovų griauti bus tokių, kurie už darbus sumokėti neprašys.

– Nes lieka statybinė medžiaga. Juo labiau, kad yra konkurencija. Neatmetu galimybės, kad ir dykai nugriaus. Pavyzdžiui, griaunant Gaurės kultūros namus būtų sudėtingiau, nes miestelio centras, didelis pastatas, šalia parkas, kapinaitės, o prie bendrabučio tokių niuansų nėra. Nemanau, kad bus brangu, – svarstė bendruomenės vadovas.

Jo nuomone, jeigu Turto bankas pardavinėdamas bendrabutį būtų prašęs normalios kainos, maždaug 10 tūkst. eurų, tai pastatas būtų išlikęs. O dabar aukcionuose niekas jo nepirko ir jis vis nyko.

Nugriovus bendrabutį liks tuščias sklypas, priklausantis savivaldybei. K.Balašaitis sako, kad bendruomenei trūksta kultūros namų, iki šiol jų neturi, tai gal kažkada toje vietoje jie bus pastatyti. Bendruomenės pirmininkas liūdnai konstatavo, kad miestelis be kultūros namų, be mokyklos, be pašto – tai jau ne miestelis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą