Demontuotas dar vienas sovietinis paminklas

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė žadėjusi iki gegužės 9-osios demontuoti visus Kultūros paveldo registre neregistruotus ir sovietine simbolika pažymėtus rajone esančius paminklus vieną jų nuvertė kaip tik šiandien. Sunkiosios technikos pagalba pašalintas monumentas Pajūrio kaime.

Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Tai jau antrasis Tauragės rajone demontuotas paminklas sovietų okupacijai atminti. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Lietuvoje kilo iniciatyva demontuoti sovietine simbolika pažymėtus paminklus. Kultūros ministras Simonas Kairys pasirašė įsakymą, leidžiantį savivaldybėms pačioms priimti sprendimus dėl kultūros vertybėmis nepaskelbtų paminklų likimo.

Tauragiškiai pirmieji nugriovė paminklą sovietų pasieniečiams Lauksargiuose. Buvo nuimta ir okupantų atributika ant paminklo miesto centre. Pasak Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus, sprendžiama dar dėl kelių paminklų likimo. Vienas jų – Dariaus ir Girėno gatvėje, prie kurio šiandien buvo padėtos gyvos gėlės ir degė žvakės.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

3 komentarai

  1. buves tauragiskis on

    Tai dar kritusiu kariu antro pasaulinio karo paminkla nuverskite daunai, juk tai istorija beprociai. Ka taurages meras i tai sako, ar eilinis meras ir eiline situacija. Nesuprantu tokiu kurie istorija trina, kokia ji bebutu.

  2. Kas paaiškins pagaliau, ką reiškia žodis ,,okupacija,, ligi šiol žinojau , kad tai veiksmas kuomet naudojant karinius veiksmus kai yra šaudoma, žūva žmonės ir t.t. 1940 metais, po to kai Lietuvos delegacija nuvyko į Maskvą parvežti ,,stalino saulės,, į Lietuvą , be jokių kovos veiksmų, buvo įvesta rusų kariuomenė. Lietuva įstojo į sovietų sąjungą.Ar tai okupacija? 1941 metais Vokietija paskelbė karą sovietų sąjungą kuriai priklausė ir Lietuva. 1945 m. vokiečių kariuomenė buvo priversta pasitraukti iš iš mūsų krašto, grįžo ir jau minėta kariuomenė, bet juk ji čia jau buvo mūsų delegacijos prašymu. Nepatinka man kai žudomi žmonės, jokiu būdu nepritariu dabartiniams Maskvos veiksmams Ukrainoje , tačiau būtų gerai, kad daiktai ir veiksmai būtų vadinami tikraisiais vardais.

Palikite komentarą