Dilema liberalams – kaip išsaugoti rinkėjų pasitikėjimą

Dalintis:

Liberalų sąjūdį krečiant vienai nemaloniai naujienai po kitos, partijai kilo dilema – kaip iki Lietuvos respublikos prezidento ir Seimo rinkimų išlaikyti rinkėjų pasitikėjimą. Teismas partijai skyrė didžiulę – beveik 400 tūkstančių eurų baudą, į korupcijos pinkles įsivėlusiems trims veikėjams dienas jau tenka leisti už grotų. Liberalų Tauragės skyriaus pirmininkas, rajono meras Dovydas Kaminskas tikina, kad dėl pastarojo skandalo partiečių gretos neišretėjo, narystę sustabdė kol kas vienintelis – buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas, dėl kurio galimai neteisėtų veiksmų prokuratūra reikalauja į rajono biudžetą grąžinti beveik 30 tūkstančių eurų.

Baudos didžiulės

Garsiojoje „MG Baltic“ korupcijos byloje bausmės skirtos penkiems veikėjams – Raimondui Kurlianskiui skirtas 6-erių metų laisvės atėmimas ir beveik 19 tūkst. eurų bauda, Eligijui Masiuliui – 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir konfiskuota beveik 250 tūkst. eurų turto, Vytautui Gapšiui skirta 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir nutarta išieškoti 8 tūkst. eurų, Gintarui Steponavičiui skirta 15 tūkst. eurų bauda, Šarūnui Gustainiui – beveik 19 tūkst. eurų bauda, nutarta išieškoti kiek daugiau nei 4000 eurų.

Kaltais byloje pripažintiems juridiniams asmenims Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui ir koncernui „MG Baltic“ (dabar – „MG grupė“) skirtos piniginės baudos. „MG grupei“ skirta 1,1 mln. eurų, Liberalų sąjūdžiui – 376,6 tūkst. eurų, o Darbo partijai – 300 tūkst. eurų bauda.

Koncentruosis į Seimo rinkimus

Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas Dovydas Kaminskas, paklaustas, ar dėl pastarojo skandalo partijos skyriaus nariai neišsibėgiojo, patikino, kad taip tikrai nenutiko. Pasak D.Kaminsko, skyriaus narių skaičius nepasikeitė, šiuo metu jam priklauso 60 narių.

Artėjant prezidento ir Seimo rinkimams (prezidento rinkimų data jau aiški – 2024 metų gegužės 12-oji, Seimo rinkimai vyks kitų metų rudenį), liberalams tenka spręsti ne tik rinkėjų pasitikėjimo, bet ir didžiulės baudos sumokėjimo klausimą. Jau aišku, kad prezidento rinkimuose Liberalų sąjūdis nedalyvaus. Kaip teigia D.Kaminskas, Liberalų sąjūdžio partijos valdyba priėmė sprendimą nedalyvauti valstybės prezidento rinkimuose, o koncentruotis į Europos Parlamento ir Seimo rinkimus.

– Tauragės liberalų skyrius dėl konkrečių kandidatų kėlimo dar nėra apsisprendęs, – atsakė Tauragės meras, paklaustas, gal jau bent preliminariai aiški partijos kandidatūra artėjančiuose Seimo rinkimuose Tauragės vienmandatėje apygardoje.

Pasklidus svarstymams, kad teismo partijai skirtą baudą solidariai galėtų sumokėti visi partijos nariai, susimetę maždaug po 200 eurų, ne visi liberalai tokiai nuomonei pritaria. D.Kaminskas sako, kad oficialiai partija tokio pasiūlymo nesvarstė, o komentuoti kažkieno asmeninę nuomonę esą nėra prasmės.

Partija dar nesiūlė

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su Tauragėje išrinktu Seimo nariu Romualdu Vaitkumi. Paklaustas, ar tikisi išsaugoti rinkėjų pasitikėjimą ir ar jau ruošiasi 2024-ųjų Seimo rinkimams, politikas sakė, kad partija atstovauti jam Seimo rinkimuose dar nesiūlė.

– Dar partija šio klausimo nesvarstė, be to, ir pats dar nesu apsisprendęs dėl Seimo rinkimų. Seime darbo labai daug, tiesiog kol kas neturėjau laiko apie tai galvoti. Palaukime, kol prabėgs Kalėdų šventės, Naujieji metai, tuomet ir sužinosite, – kalbėjo Seimo narys.

Į Seimą Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje, iškeltas kandidatu Liberalų sąjūdžio, R.Vaitkus buvo išrinktas kaip nepartinis. Pernai pavasarį apsisprendė tapti Liberalų sąjūdžio nariu ir į partiją įstojo.

Narystę sustabdė

Kita liberalų Tauragės skyriui nemaloni naujiena lapkritį atskriejo iš Klaipėdos apygardos prokuratūros. Prokuratūros prokurorė, atliekanti viešojo intereso gynimo tyrimą, kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą, prašydama iš buvusio Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario, liberalo Vilmanto Liorančo Tauragės savivaldybės naudai priteisti beveik 30 tūkstančių eurų. Tiek rajono biudžeto lėšų politikas išnaudojo eidamas Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas ir už jas iš savo įmonės nuomodamasis automobilį, kurį esą naudojo tarybos nario pareigoms vykdyti. Tačiau prokuratūra teigia, kad sutartys su savo įmone galėjo būti fiktyvios, visas tarybos nario veiklai vykdyti skirtas lėšas V.Liorančas galėjo pasisavinti ir naudoti asmeniniams reikalams. Kada teismas imsis nagrinėti šią bylą, kol kas nepranešama.

Kaip informavo D.Kaminskas, V.Liorančas nusprendė sustabdyti narystę Liberalų sąjūdyje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą