Draudenių pakrantė smarkiai pasikeis: statys apžvalgos bokštą

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė paskelbė konkursą, kuriuo ieško rangovo, tvarkysiančio Draudenių ežero pakrantę. Planuojama poilsio zonos Draudenių ir Butkų kaimų teritorijose plėtra, tvarkymas, virš vandens išdygs apžvalgos bokštas.

Praėjusią savaitę viešųjų pirkimų portale pasirodė Tauragės rajono savivaldybės skelbiamas pirkimas darbams prie Draudenių ežero atlikti. Numatytas projektas įspūdingas, prie būsimų išlaidų bus prisidedama Europos Sąjungos lėšomis.

– Planuose yra sutvarkyti ežero pakrantę, kad būtų galima atvažiuoti kemperiais, būtų pontoniniai tiltai. Nežinau daug detalių, pirkimą skelbia savivaldybė. Tačiau planuojama sukurti nemažą infrastruktūrą. Daugiau arti ežerų neturime, prie Draudenių vasarą būna labai daug žmonių, net ir nesutelpa visi norintys, – kalbėjo Žygaičių seniūnijos seniūnė Lina Baziliauskienė.

Pasak seniūnės, Draudenių ežeras mėgstamas ne tik jaunimo ar vyresnių, bet ir šeimų su mažais vaikais, mat vanduo čia būna šiltas, pakrantė negili, todėl tėveliai ramiau jaučiasi dėl besiturškiančių vaikų.

Kol infrastruktūros plėtra neįvyko, seniūnija vasarai užsako kilnojamuosius tualetus, kurie reguliariai valomi. Stovi šiukšlių konteineriai, tačiau prireikia ir seniūnijos darbuotojų, kad surinktų numestas šiukšles pakrantėje – anot seniūnės, žmonės sąmoningėja, bet viena kita šiukšlė vis dar pasitaiko.

Draudenių pakrantės tvarkymą 5,3 ha plote suprojektavo UAB „Atamis“. Planai išties įspūdingi. Projekte numatytos automobilių stovėjimo aikštelės – 143 stovėjimo vietos, krepšinio, tinklinio ir vaikų žaidimų aikštelės bei lauko treniruoklių aikštelė. Suplanuoti pėsčiųjų takai, kurių kai kurie bus mediniai. Bus ir lieptai į vandenį. Tarp planų – ir virš vandens iškilęs apžvalgos bokštas. Susirūpinta ir higiena – planuojama įrengti sanitarinius mazgus su tualetais, dušinėmis.

Poilsiavietėje suplanuota ir automobilinių namelių zona, kur tikimasi sutalpinti aštuonis namelius, kiekvienam numatant po 80 kv. m plotą su elektros įvadu, pritaikytu kemperių aptarnavimui.

Bene įdomiausia projekto dalis – virš vandens pakelta apžvalgos aikštelė, kiek primenanti apžvalgos bokštą. Ją ketinama įrengti saloje netoli kranto. Taip pat suplanuota vieną iš lieptų užbaigti tauro ragais, o šalia ežero įkurdinti tauro skulptūrą iš metalo strypų.

Viešųjų pirkimų portale gautus pasiūlymus Tauragės rajono savivaldybė nagrinės gegužės 14 dieną. Kol negauti pasiūlymai, nėra žinoma, kiek darbai atsieis. Savivaldybė informavo, kad kol kas bendra projekto sąmata – 2,2 milijono eurų: 1,9 mln. eurų skiria ES, likusią dalį teks prisidėti savivaldybei.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą