Du centrai Tauragėje duris atvėrė viešint ministrei

Dalintis:

Penktadienį Tauragėje iškilmingai duris atvėrė Carito socialinės dirbtuvės „Draugų kiemelis“ ir Užimtumo tarnybos regioninis karjeros centras „Karjeras“. Taip jau sutapo, jog abu centrai atidaryti Tauragėje viešint socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.

Jau antrą kartą per kadenciją į Tauragę atvykstanti socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pabrėžė, jog ne tik rajono, bet ir šalies vystymuisi ypač svarbi socialiai atskirtų žmonių integracija ir darbas su neįgaliaisiais. Pirmiausia ministrė apsilankė Užimtumo tarnybos regioninio karjeros centro „Karjeras“ atidaryme. Centras veiklą pradėjo Užimtumo tarnybos patalpose Stoties gatvėje. Užimtumo tarnyba šiais metais atidarys 14 regioninių karjeros centrų. Pirmieji centrai jau atidaryti Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose. „Karjeruose“ paslaugos teikiamos visų amžiaus grupių žmonėms, taip pat – ir Užimtumo tarnyboje neregistruotiems klientams. Juose vyksta individualios ir grupinės konsultacijos, teikiamos nuotoliu ar centro erdvėse. Specialistai veda užsiėmimus mokyklose, dalyvauja renginiuose, parodose.

Prieš pietus ministrė apsilankė ir naujose socialinėse dirbtuvėse – Tauragės Švč. Trejybės parapijos Carito įkurtame „Draugų kiemelyje“. Čia aštuoni psichosocialinę ar intelekto negalią turintys tauragiškiai, padedami „Draugų kiemelio“ savanorių, jau ne vienerius metus tauragiškius kviečia pietų, o jau netrukus čia vyks įvairios edukacijos grupinio bei apsaugoto būsto gyventojams.

SADM ministrė Monika Navickienė. SADM nuotrauka

– Mes daug laiko planuojame. Norime, kad žmonės negyventų institucijose tie, kurie yra savarankiškesni, kad jie pradėtų savarankišką gyvenimą socialinių dirbtuvių pagalba ar grupinio, bendruomeninio gyvenimo namų, apsaugoto būsto pagalba. Norime, kad jie galėtų ne tik dalyvauti projekte, bet tai taptų nuolatiniu būviu. Norėčiau, kad mes visus žmones, kurie šiandien dar yra institucijose, radę finansų, resursų ir tikėjimo, perkeltume gyventi arčiau bendruomenės ir juos įgalintume. Labiausiai noriu padėkoti žmonėms, kurie tą Tauragėje daro kiekvieną dieną, – sakė ministrė.

Daugiau apie vizitą, aktualias problemas ir ministrės įžvalgas – antradienio „Tauragės kurjeryje“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą