„Dunokų“ akcininkai pyksta: nepateko į susirinkimą

Dalintis:

Į redakciją kreipėsi moteris, norėdama išreikšti pretenzijas bendrovės „Dunokai“ administracijai. Perskaičiusi paviešintą pranešimą apie šaukiamą visuotinį akcininkų susirinkimą, nurodytu laiku ji nuėjo į „Dunokus“. Be jos, susirinko dar penki žmonės. Tačiau pastoviniavę prie užrakintų durų išsiskirstė. Moteris klausia, kodėl nebuvo paskelbta apie susirinkimo atšaukimą – be reikalo teko vaikščioti karantino metu.

UAB „Dunokai“ direktorė Gintarė Rakauskienė sakė, kad kovo 13 d. paviešino pranešimus apie balandžio 2 d. šaukiamą visuotinį akcininkų susirinkimą. Skelbime buvo nurodyta, kad „Dunokai“ nesudaro galimybės akcininkams susirinkime dalyvauti ir balsuoti elektroninių ryšių priemonėmis.

– Susirinkimas įvyko. Nuo karantino pradžios durys rakinamos, tai visi mūsų skelbimai yra ant durų. Didžiausiomis raidėmis parašytas telefono numeris, ten nukreipimas į sekretoriatą. Mūsų tiekėjai ir klientai pasiskambina, administratorė atrakina duris, – kalbėjo direktorė. – Kodėl moteris neskambino nurodytu telefonu, negaliu paaiškinti.

Pasak G.Rakauskienės, bendrovės akcininkų susirinkimai vyksta kas pusmetį, kartais dažniau. Akcininkų, kuriuos ji vadina etatiniais lankytojais, daug juose nėra mačiusi.

– „Dunokų“ teritorija nėra visiškai uždara, kiek tolėliau yra užkarda, ten įėjus juos būtų nukreipę kur reikia. Mano manymu, gal buvo nepakankamos priemonės patekti į teritoriją. Visgi mes visi turime ryšio priemones, tik vieno skambučio būtų užtekę nurodytu ant durų telefonu, – kalbėjo bendrovės vadovė. – Gal tie žmonės ne nurodytą dieną ar valandą atėjo.

Į susirinkimą „Dunokuose“ buvo atvykęs savivaldybės administracijos direktorius, pranešimą skaitė valdybos pirmininkas. G.Rakauskienė teigė, kad visos galimybės patekti į susirinkimą buvo sudarytos, dalyvavusieji esą neturi jokių pretenzijų ar priekaištų.

Bendrovės „Dunokai“ akcijos priklauso 32 akcininkams, pagrindinis akcijų paketas – Tauragės savivaldybės „rankose“. Balandžio pradžioje sušauktame akcininkų susirinkime dalyvavo tik 3 akcininkai, buvo pristatytos įmonės veiklos ataskaitos už 2019 metus.

– Nors 2019 metus „Dunokai“ baigė nuostolingai, visiems akcininkams išmokėsime dividendus, tai bus simbolinės sumos. Išdalinsime 15 tūkst. Eur pagal valdomą akcijų dalį. 2019 metais „Dunokai“ patyrė daug nuostolių, – informavo direktorė. – Priežastys identifikuotos, kol jų nepatvirtino savivaldybės taryba, tol jų nekomentuosiu.

Paklausta, kodėl akcininkų susirinkimas nebuvo atšauktas, nes karantino metu visi susirinkimai uždrausti, G.Rakauskienė sakė, kad susirinkimas vyko, nes apie jį buvo pranešta žiniasklaidoje ir buvo nurodyta, kad susirinkimas vyks „Dunokų“ patalpose.

– Mes šito sprendimo nekeitėme, susirinkome įmonėje. Buvo sudarytos sąlygos, laikėmės atstumo, – kalbėjo vadovė. – Kai paskelbėme žiniasklaidoje, tuo metu dar nebuvo įsiteisėjusios griežtos rekomendacijos taikyti nuotolinį būdą.

Įmonės vadovė karantino metu dirba ne iš namų, kadangi visi bendrovės darbuotojai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu – jie teikia paslaugas. G.Rakauskienė sakė, kad solidarizuojasi su darbuotojais, dirbančiais viešoje erdvėje – valančiais gatves, vežančiais šiukšles.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą