Duomenims apie turtą pateikti liko kelios dienos

Dalintis:

Valstybinė mokesčių inspekcija išplatintame pranešime primena politikams, tarnautojams, pareigūnams bei visiems, kas dėl 2019 m. eitų pareigų Mokesčių inspekcijai privalo pateikti duomenis apie turtą, kad artėja termino pabaiga. Pirmadienis – paskutinė diena.

Kaip skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), ketvirtadienio ryto duomenimis Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją (forma FR0001) yra pateikę 375 Tauragės rajono gyventojai (29 proc. iš privalančiųjų pateikti) ir 66 Pagėgių rajono gyventojai (20 proc.).

„Nei turto duomenų pateikimo terminas, nei deklaracijos forma, nei jos pildymo tvarka šiemet nesikeitė. Deklaracija, kaip įprastai, teikiama per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS)“, – pranešime cituojama Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Valstybės politikai, tarnautojai, pareigūnai ir kiti viešojo sektoriaus darbuotojai bei jų šeimų nariai turi pateikti duomenis apie 2019 m. gruodžio 31 d. turėtą nekilnojamąjį, kitą registruojamą turtą, tam tikros vertės gautas ir suteiktas paskolas bei vertybinius popierius, taip pat pinigines lėšas, vertingus meno kūrinius ir juvelyrinius dirbinius.

VMI, patikrinusi duomenų teisingumą, Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme (toliau – GTDĮ) išvardintų asmenų deklaracijų išrašų duomenis yra įpareigota paskelbti viešai iki spalio 1 d.

Lietuvoje ir užsienyje 2019 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą privalo deklaruoti politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių įstaigų (ir jų padalinių), valstybės ir savivaldybių įmonių, taip pat akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių (jei akcininkė yra valstybė ar savivaldybė) bei viešųjų įstaigų (jei steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė) vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai, antstoliai, prokurorai, kiti asmenys, išvardinti GTDĮ.

Klaipėdos AVMI primena, jog dėl COVID-19 visos VMI paslaugos teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. VMI pagal aptarnavimo teritorijas paskelbė ir papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir įmonėms. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą