Dviračiais planuoja įveikti per 100 km

Dalintis:

Jau įpratome kasmet Mindaugines minėti vakare bendruomeniškai giedant „Tautišką giesmę“. Tačiau laisvadienio rytą sporto klubas „Fortūna“ kviečia pradėti nuo rimtos mankštos – važiuojant dviračiais po Tauragės apylinkes. Vienas iš organizatorių Tadas Rapolavičius teigia, kad maršrutą įveikti pavyks ir be specialaus pasiruošimo.

Važiavimas dviračiu – naudingas sveikatai, taip tvirtina sveikuoliai, aktyvaus gyvenimo propaguotojai ir medikai. Pastarieji sako, kad šis pomėgis ir laisvalaikio praleidimo būdas turiningas bei gerina kraujotaką. Galima rasti informacijos, kad toks užsiėmimas sumažina arterinį kraujo spaudimą, o reguliariai važinėjantiems rizika susirgti širdies infarktu ar kitomis kraujotakos ligomis sumažėja apie 15 proc. Toks sportas prieinamas kone kiekvienam, nes dviračiu važiuojama pagal savo pajėgumą – greitai, lėtai, lygiu reljefu ar kalnuotomis vietovėmis. Be to, šios transporto priemonės mėgėjai buriasi į bendruomenes, dalyvauja žygiuose.

Visai neseniai jau vyko vienas dviračių žygis, kurį sporto centras „Fortūna“ padėjo organizuoti Batakių bendruomenei „Aukaja“. Tąkart daugybė norinčiųjų galėjo susipažinti su Batakių apylinkėmis. Taigi pirmadienį vyksiantis dviračių iššūkio žygis „Pažink savo kraštą“ jau antrasis.

– Iššūkio žygis jau yra mūsų projektas, kurį organizuojame ketvirtus metus iš eilės. 100 km –tai tik skaičius, kuris gali išgąsdinti, bet iš patirties sakome, jog tai tikrai yra labai lengva atkarpa. Važiuojant su gera kompanija net nesijaučia to atstumo. Paklausiau V.Jokubausko, ar ruošėsi šiam žygiui ir jis pasakė tris ratus aplink mašiną apsukęs ir viskas. Taigi tai tikrai įveikiama trasa tiek jaunam, tiek senam. Žygio metu visa laiką lygį autobusiukas, kuris nutikus nelaimei suteiks profesionalią pagalbą. Jame dalį kelio galės įveikti ir pavargusieji, – pasakojo T.Rapolavičius.

Maršrutą planavusiam pašnekovui sunkiausia pasirodė paties maršruto planavimas. Kasmet tenka ieškoti vis kitokių, nematytų lankytinų vietų, kad lojalūs žygio dalyviai galėtų pamatyti ką nors naujo. Būtent dėl šios priežasties šiemet nutarta keliauti į kitą, iki šiol su žygeiviais neaplankytą krašto pusę – keliauti planuojama link Žygaičių, Draudenių ežero.

– Smagu, kad mūsų krašte gausu lankytinų vietų ir jomis galime nustebinti ne tik žygyje dalyvaujančius kraštiečius, bet ir svečius iš kitų rajonų. Jau dabar turime užsiregistravusių dalyvių iš Marijampolės, Šiaulių bei Kretingos. Galiu pasakyti, kad maršrutą sudaryti darosi vis sunkiau, tačiau dar keleriems metams į priekį minčių turime, – užtikrino pašnekovas.

Tik ar kiekvienas gali atlaikyti 100 km žygį dviračiu? Gal tam reikia papildomo pasiruošimo ar įrangos? Tadas patikino, jog tai visai nebūtina ir net senais dviračiais važiuojantys keliautojai puikiausiai suspėja su likusiais.

– Manau, norint atlaikyti tokį maršrutą reikia tik nusiteikimo ir užsispyrimo. Dažniausiai dalyvauja entuziastai, nestokojantys geros nuotaikos. Taigi kai pasidaro sunku, jie sugeba pakelti motyvaciją vieni kitiems ir kartu įveikia maršrutą. Praėjusiais metais jauniausiam dviračių žygio dalyviui buvo vos 10 metų. Su visų pagalba jam pavyko nuvažiuoti visą kelią, o šiemet užsiregistravo ir 82 metų dalyvis. Lieka tik pažvelgti į šiuos dalyvius ir patikėti savo jėgomis, – optimizmu tryško vienas iš dviračio žygio organizatorių.

Tado Rapolavičiaus teigimu, norint dalyvauti šiame žygyje visai nereikia tobulinti savo turimo dviračio. Kai kurie dalyviai yra numatytus maršrutus įveikę ir sovietiniais senutėliais dviračiais, iškilus problemai organizatoriai turi ir vieną atsarginį dviratį. Tiesa, vienas kitas dalyvis pasilengvina sau kelionę specialia dviratininko apranga. Visgi, pašnekovo teigimu, jei tik turi važiuojantį dviratį – tai ir yra viskas, ko reikia. Tiesa, žygeiviai privalo turėti ir šviesą atspindinčias liemenes.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą