Dvyliktasis „Prie garažų“ sulaukė neįtikėtino populiarumo

Dalintis:

Ir dvyliktas kartas nemelavo – Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios  bibliotekos inicijuotas kasmetinis kamerinis renginys „Prie garažų“ sulaukė neįtikėtino populiarumo. Pasiklausyti aktorių kraštiečio Juozo Gaižausko ir Emilijos Latėnaitės autorinių dainų ir Rolando Kazlo skaitomos poezijos susirinkusi minia vos tilpo vidiniame bibliotekos kiemelyje prie garažų.

Šių metų „Prie garažų“ – jau dvyliktas susitikimas su žinomais aktoriais, dainų atlikėjais. Poezijos ir muzikos gerbėjai bibliotekos kiemelyje sunkiai tilpo – žmonės nešėsi savo kėdes, daug jų stoviniavo tiesiog atsirėmę į garažų duris. Pasak bibliotekos vadovės Meilutės Parnarauskienės, net sunku patikėti, kad visiems mums taip reikia gyvai atliekamos muzikos ir poezijos.

Aktorius Rolandas Kazlas žiūrovams atliko literatūrinę programą – skaitė Liudviko Jakimavičiaus, Roberto Danio, Valdemaro Kukulo ir Almos Karosaitės eiles. Muzikinę dalį atliko kraštietis, aktorius, rašytojas ir autorinių dainų atlikėjas Juozas Gaižauskas, kuris koncertavo su scenos partnere, aktore Emilija Latėnaite. Renginio metu žiūrovai mėgavosi jų programa, kurią papildė lietuvių autorių poezija, originalios istorijos ir pasakojimai. Koncerto metu susijungė gitaros, fleitos ir klavišų skambesys.

Rolandas Kazlas tauragiškiams skaitė savo mėgiamų poetų eiles. Bibliotekos nuotrauka

Pirmąjį muzikos ir poezijos renginį biblioteka surengė 2011-aisiais, įstaigai minint 80-ąją veiklos sukaktį. Tuomet jis vyko paradinėje bibliotekos pastato pusėje, buvo sukviesta labai daug aktorių ir poetų.

– Po pirmojo renginio drauge su tuometiniu bibliotekos direktoriumi svarstėme, kaip renginį paversti tradiciniu, kad jis turėtų savo mintį, idėją. Nusprendėme kelti jį į vidinį bibliotekos kiemelį. Taip ir gimė „Prie garažų“. Mūsų, bibliotekos, ten tik vienas garažas, tačiau kitų garažų savininkai niekada dėl to nepyksta, – kalbėjo bibliotekos direktorė M.Parnarauskienė.

Į renginį susirinko daugybė žiūrovų. Bibliotekos nuotrauka

Prisikviesti į Tauragę žinomus aktorius, atlikėjus, poetus, skaitovus nelengva. Tačiau M.Parnarauskienė sako, kad dar nė venas nėra atsisakęs ar neatvykęs. „Prie garažų“ yra koncertavę aktoriai Olegas Ditkovskis, Kostas Smoriginas, Ilona Balsytė, savo eiles skaitė daugybė žinomų poetų.

Šiųmetis renginys gražiai įsiliejo į Tauragės – kultūros sostinės programą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą