Eglutę papuošė pustrečio šimto senų žaisliukų

Dalintis:

Artėjant Kalėdoms daugelis susizgrimba galvoti, kokie papuošimai dabar madingiausi, kokia spalva bus šiemet „ant bangos“ ir puola į parduotuves. Kiti nesukdami galvos traukia iš sandėliukų seniau įsigytus žaislus. Bet Daivos Paldavičienės namuose sužibo vintažinė eglutė, ant kurios tilpo 258 senoviniai trapaus stiklo žaisliukai.

Kraustote daiktus ir aptikote senus stiklinius kalėdinės eglutės žaisliukus? Neskubėkite jais atsikratyti, mat tauragiškė Daiva Paldavičienė juos mielai priglaus. Ne vienerius metus jos renkama kolekcija tapo tikrai įspūdinga – surinkti 258 žaisliukai ir tai dar ne pabaiga.

– Kolekciją renku jau ketverius metus. O prasidėjo viskas paprastai – pas mamą visada buvo tų senų stiklinių žaisliukų ir vaikystės. Man jie visada buvo labai gražūs ir pamažu pati pradėjau juos rinkti. Tada draugai sužinojo, kad juos renku ir prasidėjo – vieni padovanoja, tada kiti. Kai kuriuos žaisliukus pirkau, nes ne taip paprasta juos rasti. Bet kartais pas sendaikčių pardavėjus randu, – atskleidė D.Paldavičienė.

Ant pašnekovės namų kalėdinės eglutės – galybė skirtingų kolekcijos žaisliukų. Kaip ji pati sakė, neturi tikslo rinkti vien tik skirtingus žaisliukus – svarbu, kad visi būtų vintažiniai. Todėl kai kurios puošmenos vienodos.

Daivos Paldavičienės asmeninio albumo nuotrauka

– Kai kuriuos net pirkau tose senoviškose dėžutėse sudėtus. Dalį vienodų pirkau sendaikčių turguose. Dalis jų, kaip pasakojo pardavėjai, atkeliavę iš Belgijos, Vokietijos. Nemažai žaisliukų atidavė draugė, kraustydama išmetimui nereikalingus senus daiktus. Žinojo, kad aš mielai tokius žaisliukus priimsiu, tai ir padovanojo. Ir dabar neseniai feisbuke buvo skelbimas, kad vieni žmonės parduoda senus žaisliukus. Jau susitariau dėl jų, – džiaugsmo neslėpė pašnekovė.

Turint pustrečio šimto žaisliukų išsirinkti vieną mėgstamiausią turbūt sunkiai pavyktų. Daiva atvira – visi mieli, bet menantys vaikystę arčiau širdies. Vis dėlto, kai kurie žaisliukai yra ypatingi. Vienas senas stiklinis kankorėžis, D.Paldavičienės žiniomis, skaičiuoja savo 60-uosius metus. Iš sendaikčių pardavėjų į namus atkeliavęs stiklinis burbulas, netelpantis į du delnus, atrodo iš tiesų įspūdingai ir dėl atsargumo kabinamas tik ant apatinių eglės šakų.

– Senieji lietuviški, sovietiniai žaisliukai yra daugiausia forminiai ir man labai brangūs, jie tuo ir skiriasi nuo parvežtinių, kurių dauguma yra apvalūs. Visgi visi šie stikliniai žaisliukai trapūs. Kai kurie savaime skyla ir sprogsta. Būna, atidarai dėžutę ir randi kurį nors sudužusį, – sakė Daiva.

Smalsu, kokio gi dydžio eglutė Daivos Paldavičienės namuose, jei ant jos tilpo visi 258 žaisliukai? Pagalvojusi pašnekovė atskleidė, kad medelis siekia apie 2,6 m!

– Įsigijome vieną eglutę, tačiau ji buvo per maža ir ją iškeldinome į terasą. Ten ji kitokiais žaisliukais papuošta. O į namus nusipirkome kitą, didesnę ir ant jos visus žaisliukus sukabinau. Jei tik turėčiau, tai ir daugiau žaisliukų sukabinčiau. Gal kitąmet ant dviejų eglučių reikės žaisliukus talpinti, kas čia žino? – juokavo tauragiškė.

Vaikystę menančias kalėdines puošmenas kolekcionuojanti pašnekovė neslepia, kad 258 gali būti ne visai tikslus žaisliukų skaičius – sunku skaičiuoti trapius stiklo žaisliukus, kai vaikai dūksta aplink. Tačiau nupuošiant žaliaskarę kolekcininkė tikisi jau žinoti, kiek pavyko surinkti ir išsaugoti kitoms Kalėdoms.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. 2015 man apvogė rūsį ir dingo visi mano mirusios senelės žaisliukai. Mačiau šiose nuotraukose tokiu pat, ir kas žino, galbūt tarp jų ir mano čia yra. Aš tada verkiant, prakeikiau šitų kiaulių.

Palikite komentarą