fbpx

Egzaminą laikyti galima, o mokytis – ne

Dalintis:

Vairavimo mokyklas karantinas paveikė tiek, kad daugeliui jų teko visiškai stabdyti veiklą. Praktinės vairavimo pamokos tapo draudžiamos, o teorinės – galimos tik nuotoliniu būdu. Karantino sąlygos pamažu švelninamos, leista „Regitroje“ laikyti vairavimo egzaminus. Tačiau kas mokys vairuoti, kai vairavimo mokykloms vis dar draudžiama mokyti, neaišku.

Švelninant karantino sąlygas, visuomenei pranešta, kad jau netrukus bus galima laikyti praktinius vairavimo egzaminus „Regitroje“. Kalbėta apie A kategorijos egzaminus, kuomet egzaminuojamas būsimasis motociklo vairuotojas. Kodėl „Regitrai“ galima, o vairavimo mokykloms ne? Juolab, kad mokant važiuoti motociklu išlaikomas nemažas atstumas.

Tauragėje veikiančios vairavimo mokyklos „Jonvaira“ direktorius Remigijus Jonutis atviras – kai kurie jo mokiniai pasipiktinę tokiu valdžios sprendimu.

Iš kairės: Valdas Kaziukonis, Remigijus Jonutis, Gediminas Jakutis. Asmeninio albumo nuotrauka

– Iš pradžių bandžiau surinkti grupę ir mokyti teorijos nuotoliniu būdu. Tačiau beveik nebuvo norinčių. Gal 30 proc. besimokančių grupėse sudaro vyresni žmonės ir jiems per sudėtinga prisijungti. Tad karantino metu visiškai sustabdžiau veiklą. Dabar, kai jau leis laikyti egzaminus, gal dalis ir bandys laimę. Bet protingi žmonės norės mokytis, nes egzamine reikia atlikti tam tikrus pratimus, o jų niekas ilgai jau nesimokė, – dėstė R.Jonutis.

MB „Jonvaira“ nedirba nuo kovo 14 dienos. Savo įmonei vadovaujantis Remigijus atviras – verslas pradėtas dar tik 2017 metais, į jį investuota nemažai. Pasiruošti karantinui ir tokiam ilgam nedarbui neužteko laiko.

Nedirba ir IĮ „Eismo gidas“. Šios įmonės vadovas Alvydas Jacikevičius tikino nesuprantantis sprendimo leisti laikyti egzaminus „Regitroje“, nesuteikiant galimybės mokytis.

– Tai ir mums galėjo leisti mokyti. Važiuoja mokinys motociklu, šalmas su radijo stotele, instruktorius važiuoja automobilyje iš paskos. Skambina mums mokiniai, teiraujasi, pyksta. Bet ką mes galime padaryti? Labai laukiame, kada leis dirbti, esam pasiruošę visas saugumo priemones suteikti, – tikino A.Jacikevičius.

Vadovas vardijo, kad instruktoriams įmonė pasiruošusi duoti darbui su mokiniais skydelius, dezinfekuotų automobilius, juose net stiklinę pertvarą galėtų įmontuoti – tai esą ne taip sudėtinga.

Alvydas Jacikevičius. Asmeninio albumo nuotrauka

– Esam ant bankroto ribos. Penki darbuotojai prastovose. Dar tvarka tokia, kad pirmiau atlyginimą prastovoje esančiam turi sumokėti darbdavys, o tik tada jam valstybė perveda kompensaciją. Žiemą ir taip vos egzistuojam, tik vasarą sulaukiame daugiau norinčių mokytis, – dėl ateities nerimavo „Eismo gido“ vadovas.

Vairuotojus rengiančios UAB „Biceda“ vadovas Vidmantas Šimaitis stebėjosi, kad Vyriausybės sprendimu bus galima dirbti manikiūro specialistėms, kurios su klientėmis paprastai kontaktą turi kone 2 valandas, o vairavimo instruktoriams vis dar draudžiamas darbas. Didžiulė problema kyla prasižengėliams, kurie dėl vienokių ar kitokių prasižengimų neteko teisės vairuoti.

Vidmantas Šimaitis. Asmeninio albumo nuotrauka

– Kai kuriems prasižengusiems jau suėjo terminas, jiems darbai stovi. Nori žmonės į kursus greičiau, bet negali. Girdėjau, kad nuo gegužės 4 dienos „Regitra“ pilnai pradės darbą. Žmonės jau mėnesį nevairavę. Ar tikisi tokiu būdu žmones prikviesti į egzaminus ir juos „sukirsti“? O mums visi skambinėja, galvoja, kad nuo pirmadienio dirbsim, – kalbėjo V.Šimaitis.

Šiuo metu „Regitroje“ jau galima laikyti A kategorijos praktinį egzaminą. Susirūpinus vilkikų vairuotojais ir stojusiu verslu, leidžiama laikyti egzaminą ir būsimiems vilkikų vairuotojams.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą