Egzaminų rezultatai džiugina ne visus

Dalintis:

Praėjusią savaitę paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros privalomojo valstybinio brandos egzamino rezultatai. Kol kas tik viena Tauragės abiturientė džiaugiasi gavusi aukščiausią įvertinimą – 100 balų.

Šiemet Tauragėje mokyklas paliks beveik  400 abiturientų. Pasak moksleivių, mokslo metų pabaiga jiems buvo itin sudėtinga. Dėl šalyje paskelbto karantino gyvos konsultacijos su mokytojais vyko prieš pat egzaminus. Iki jų ruoštis 12 metų žinių įvertinimui moksleiviai turėjo beveik savarankiškai. Abiturientai buvo ruošiami penkiose Tauragės rajono mokyklose.

Kaip sekėsi rajono gimnazistams?

Šiais metais Skaudvilės gimnazijoje ir valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, ir mokyklinį laikė po 16 moksleivių. Jei mokyklinio egzamino rezultatai vadovus džiugina, tai valstybinio egzamino ir rezultatai, ir vidurkis, pasak mokyklos atstovų, – pusėtini.

– Valstybinio egzamino neišlaikė du abiturientai. Rezultatai gerokai prastesni nei ankstesnių metų. Nekaltinu karantino, manau, šiais metais turime kiek silpnesnę abiturientų laidą, –  „Tauragės kurjeriui“ sakė gimnazijos direktorius Nerijus Jocys.

Žygaičių gimnazijos abiturientų rezultatai kiek geresni. Lietuvių kalbos egzaminą laikė 16 abiturientų. Neišlaikiusiųjų nėra, nėra ir šimtukininkų.

Tauragės suaugusiųjų mokymo centre egzaminams pasiruošė 32 vidurinį mokyklos kursą išklausę moksleiviai. Deja, centre besimokančiųjų rezultatai nedžiugina.

– Valstybinį egzaminą laikė aštuoni moksleiviai, penkiems rezultatas neįskaitytas. Mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą laikė 24. Ir čia penki abiturientai gavo neigiamą įvertinimą. Esu tikra, kad įtakos tokiems rezultatams turėjo karantinas, – sakė direktoriaus pavaduotoja Neringa Orentienė.

Pirmūnų mieste yra

Didžiausioje mieste Žalgirių gimnazijoje šiais mokslo metais mokėsi 129 abiturientai. 86 jų laikė valstybinį lietuvių kalbos egzaminą. Vienam moksleiviui šiemet nepasisekė – jo rezultatas neigiamas. Gimnazijos direktorius Jonas Jatautas auklėtinių pasiekimus vertina gerai.

– Karantinas padarė neigiamą įtaką, bet ne tik mūsų abiturientams. Visoje šalyje vaikai dirbo apsunkintomis sąlygomis, todėl prisidengti karantinu būtų nesąžininga. Džiaugiuosi, kad septyni mūsų moksleiviai surinko didesnį nei 86 balų įvertinimą, o tai jau ir respublikiniu mastu vertinama kaip itin aukštas pasiekimas, – pasidžiaugė gimnazijos vadovas.

Pačios geriausios nuotaikos – „Versmės“ gimnazijoje. 89 abiturientus į gyvenimą išleisiančioje mokykloje vienai abiturientei pasisekė gauti 100 balų įvertinimą. Aukščiausią įvertinimą rajone gavo Viltė Sutkaitytė. Iš 73 laikiusiųjų valstybinį egzaminą tik penkiems jis nepavyko.

– Mes kasmet turime kuo pasidžiaugti. Šiemet net 15 laikiusiųjų valstybinį egzaminą perkopė  86 balų ribą. Abiturientams buvo nelengva, bet rezultatai puikūs, – auklėtinių pasiekimais džiaugėsi gimnazijos vadovė Dalia Pukelienė.

Profesijos siekiantiems sėkmės pritrūko

Tauragės profesinio rengimo centre lietuvių kalbos egzaminą laikė 67 auklėtiniai. Nors centre vidurinio išsilavinimo siekė 72 moksleiviai, 5 jų dėl prasto lankomumo ar rezultatų egzaminų laikyti neleista.

– Trys moksleiviai pasirinko laikyti valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą, deja, 19 balų surinkusi jį išlaikė tik viena auklėtinė. Mokyklinį egzaminą laikė 64 moksleiviai, nepasisekė aštuoniems. Dešimtuką mokykliniame egzamine irgi turime vos vieną, bendras vidurkis mokyklinio egzamino – 5,03 balo, – sakė Tauragės profesinio rengimo centro Gimnazijos skyriaus vedėja Ramutė Ruikienė.

Moksleiviai, neišlaikę lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino, laikys mokyklinį brandos egzaminą pakartotinėje sesijoje, kuri vyks jau šiandien.

Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė mano, kad karantinas lemiamos įtakos abiturientų žinioms neturėjo, o šimtukininkų visos Lietuvos mastu – daugiausiai per pastaruosius penkerius metus.

Nesutinkantieji su gautu įvertinimu iki vakar turėjo galimybę mokyklos vadovams pateikti apeliacijas, nurodydami savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu. Ar tokių apeliacijų Tauragėje yra, kol kas žinių nepateikiama.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą