Elektromobilių įkrovimas bus apmokestinamas

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba sutiko, kad valstybinėje žemėje Prezidento gatvėje būtų įsteigta elektromobilių įkrovimo stotelė. Dar 24 prieigos elektromobiliams krauti bus įrengtos privataus investuotojo lėšomis.

Turto bankas kreipėsi į rajono tarybą prašydamas leisti valstybinės žemės sklype Prezidento g. 7 pastatyti elektromobilių įkrovimo stotelę ir sklypu naudotis su galimybe pratęsti naudojimosi sutartį iki 2029 metų. Aiškinamajame rašte teigiama, kad įkrovimo stotelė bus Turto banko ir ja naudotis galės tik nurodyti biudžetinių įstaigų darbuotojai. Visas įrengimo, administravimo, priežiūros išlaidas padengs Turto bankas iš savo biudžeto lėšų.

Nors tarybos nariai suabejojo, kaip pavyks atskirti, biudžetinės įstaigos darbuotojas krauna automobilį ar ne, leidimą suteikė.

Be vienos privačios stotelės, iki rugpjūčio 12-osios bus įrengtos ir dar 12 įprastos galios elektromobilių įkrovimo stotelių. Jas Tauragėje rengs didžiausio Baltijos šalių viešojo elektromobilių įkrovimo tinklo operatorė bei techninės ir programinės įrangos kūrėja „Inbalance grid“, laimėjusi savivaldybės skelbtą konkursą viešosios prieigos elektromobilių įkrovimo stotelėms rengti. Skelbiama, kad 12-oje stotelių vienu metu bus galima krauti 24 automobilius, o stotelės bus rengiamos daugiausia ties daugiabučiais ir šalia pagrindinių miesto traukos taškų. Stoteles Tauragėje įmonė valdys 15 metų. Elektra naudotojams nebus nemokama. Elektromobilių savininkai įsikrauti automobilius ir susimokėti galės naudodamiesi „Inbalance grid“ arba bendrovės partnerių mobiliosiomis programėlėmis. Įmonės atstovai tikina, kad kWh kaina sieks apie 25 centus.

Privatus verslas įrengs ir daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių rajone. Kiek jų bus ir kas jas statys, kol kas neatskleidžiama.

– Dar nepasirašyta sutartis ir detalių atskleisti negalime, – informavo mero patarėja Soneta Blankaitė.

„Regitros“ duomenimis, šiuo metu Tauragės rajone įregistruoti 139 elektromobiliai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą