Elektroninėse sistemose vis dar chaosas

Dalintis:

Pirmadienį liūčiai nuplovus Vilnių nukentėjo visa Lietuva. Vanduo užsėmė Registrų centro serverinę ir paralyžiavo Lietuvos institucijų, sveikatos įstaigų, teisėtvarkos įstaigų darbą. Tauragėje dirbanti notarė Silvija Bautrėnienė patikino, kad ketvirtadienį darbai jau vyko, nors antradienis ir trečiadienis notarams buvo nuostolingi.

– Šiandien didelių trukdžių nėra. Neveikia tik mobilusis parašas. Baisi padėtis savaitės pradžioje buvo. Viskas buvo sutrikę: areštų registrai, testamentų registras. Nepadarėme nė vieno sandorio nuo antradienio. Vyko tik palikimo priėmimai, kuriems nereikia Registrų centro serverių.

Pasak notarės, toks gedimas pasitaikė pirmą kartą per visą jos darbo praktiką.

– Apsisaugoti nuo to neįmanoma, serveriai – Registrų centre. Mūsų elektroninė E-notaro sistema yra atskira ir ji veikė. Išgyvenom ne tokias bėdas, turim išgyventi ir tokius gedimus, – „Tauragės kurjeriui“ sakė notarė.

Skaudžiausias gedimo pasekmes jautė elektroninius receptus rašantys medikai ir vaistų pritrūkę gyventojai. Tauragės vaistinėse didelių eilių nėra, bet pavieniai miestiečiai bando laimę ir tikisi, kad pagaliau gaus išrašytus medikamentus.

„Jūratės“ vaistinės atstovė ketvirtadienį tikino, kad elektroninių receptų sistema vis dar neveikia.

– Vargstam dar vis. Pastebėjau, kad gydytojai rašo receptus į vaistų knygeles, na, o tie, kurie turi vaistus išsirašę iš anksčiau, ateina ir mes susitariame. Paskolinu vaistukus. Žinau, kad bėda, pažįstu žmones, paskolinu. Kai pradės veikti sistema, susitvarkysim. Bet čia tik tiems žmonėms, kurie nuolat perka. Jei žmogus pirmą kartą atėjo, aš nežinau, kokius vaistus jam gydytojai rašo – padėti be recepto negaliu, – sakė vaistininkė.

Vaistininkės teigimu, dirbti nesmagu. Trukdosi ir žmogus, ir vaistininkų darbas.

– Gaila žmonių, bet nieko padaryti negalime.

Registrų centro atstovų tikinimu, gedimai šalinami ir tikimasi, kad greitu metu jokių trikdžių nebeliks.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą