Elektroniniai vaistų receptai žadami jau trečiadienį

Dalintis:

Viena svarbiausių Lietuvoje e.sveikatos sistema iki šiol neveikia, apsunkindama darbą medikams, vaistininkams, sukeldama problemų ligoniams. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius šiandien išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad visi trikdžiai privalo būti pašalinti iki trečiadienio.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojos medicinai Jolantos Eičaitės teigimu, medikų darbas itin apribotas. Iki šiol prašoma pacientų kol kas nešturmuoti gydytojų, jei nėra būtinybės įsigyti vaistų.

– Tie, kuriems būtiniausi vaistai jau pasibaigę, turėtų atsinešti kompensuojamųjų vaistų knygeles. Mums buvo žadėta, kad turėsime popierinius kompensuojamųjų vaistų receptų variantus, bet iki šiol jų neturime. Turėtume klijuoti specialius lipdukus, bet net atspausdinti jų negalime. Viskas pasenę, – „Tauragės kurjeriui“ sakė medikė.

Gydytojos teigimu, gyventojai jau buvo įpratę prie elektroninių receptų, todėl daugelis net nežino, kur yra pasidėję kompensuojamųjų vaistų knygeles. Be jų išrašyti receptus sudėtinga.

Tauragės vaistininkai, tie, kurie klientus pažįsta iš seniau, kompensuojamuosius vaistus duoda į skolą ir tikisi duomenų bazes susitvarkyti, kai tik pradės veikti elektroninė sistema.

Šiandien – lygiai savaitė, kai Registrų centro serverinę užpylus liūčiai sutriko svarbiausių institucijų veikla. Keletą dienų negalėjo dirbti notarai, neveikia elektroninis parašas.

„Šią savaitę e.sveikata turi būti paleista – vėliausiai iki trečiadienio. Gali būti, kad patys naujausi duomenys laikinai nebus šioje sistemoje, bet visos įstaigos juos turi savo serveriuose“, – pirmadienį po susitikimo su Registrų centro direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi žurnalistams Teisingumo ministerijoje sakė E.Jankevičius.

Kas prisiims atsakomybę dėl sistemos gedimo, garsiai nekalbama. Elektroninė sveikatos sistema Lietuvoje kuriama nuo 2005 metų. Jos kūrimas vyko trimis etapais, iš kurių paskutinis, panaudojant Europos Sąjungos fondų lėšas, įgyvendintas 2013–2015 m.

Skaičiuojama, kad per visą tą laiką sistema, skirta skaitmenizuoti pacientų duomenis, išrašyti elektroninius receptus ir keistis informacija tarp gydymo įstaigų, jau kainavo gerokai daugiau nei 40 milijonų eurų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą