Fantazijos apie „Lamborghini“

Dalintis:

Sveiki! Jau esu rašęs apie tai, kad kritikuoti visada daug lengviau nei pagirti. Bet tai ne vienintelė tiesa, kurią galvon įkala su televizija praleisti dešimtmečiai. Turite pajusti: kartu su metais ateina ne tik patirtis, bet ir visiškai nesugalvotos ir tikros – tik keistame žurnalistiniame katile užgimusios frazės. Jei norite – štampai. Na, pavyzdžiui, terminas „žurnalistinė antis“. Vos ne kas mėnesį vartojamas, tas posakis reiškia kažką, kas su tiesa prasilenkia.

Taip Jūs manote. Bet ar paklausėte savęs, kodėl gi būtent antis? Istorija senus laikus mena. Kai ne tik laikraščių, bet ir naujienų gyvenime buvo maža. Ir – kad puslapis nebūtų tuščias – gudrus  angliškas redaktorius pats istoriją sukurpė. Girdi, netoli Londono išvesta nauja ančių veislė: nieko kito jos nelesa, tik pačios save. Tęsinys toks: kai į aptvarą suleido 100 ančių, tai vieną jų kitos 99 iškart užkapojo ir surijo. Kai dar trejetą surijo ir kai liko 96, naktis užėjo. Kitos dienos pusryčiams, pietums ir vakarienei antims vėl tebuvo antiena. Ir žinoma, atėjo finalas: dideliame aptvare milžiniška ir labai soti liko viena antis. Atspėjote: seno angliško laikraščio aprašytoje istorijoje ji taip ir vadinosi – Žurnalistinė Antis.

Arba daug paprastesnis pavyzdys. Atrodo, kas gi galėtų pakeisti tą seną lietuvišką ir nepakeičiamą išmintį, bylojančią, kad „nėra to blogo, kas neišeitų į gera“? Bet tikrai žinau pavardę ir vardą žmogaus, kuris ne bet kaip, o televiziškai folklorą papildė. Ir dabar, kai į TV ekraną netyčiomis koks nors liapsas įlenda, ką sakom? Sakom, kad „nėra to blogo, kas neišeitų į eterį“.

Jau trečdalis šiai skilčiai skirto ploto išnaudota; jau įžanga užsitęsė. Bet ji buvo reikalinga. Kad padėtų jums suvokti dar vieną seną kaip pati televizija pamokymą.

Jis yra toks: jei nori, kad tavo televizinę laidą žiūrėtų, kad stipriai jos nekritikuotų ir kad dar ir kitos laidos žiūrovas lauktų, tereikia žinoti, ką toje laidoje rodyti. Jūs nepatikėsite! Rodyti tereikia vieną iš trijų dalykų: laivus, lėktuvus arba labai gražias moteris (Patikrinti nesunku: kiekvienos televizijos kiekvienoje – netgi informacinėje laidoje – ir šį savaitgalį būtinai pamatysite visas tris šio dėmens dalis. Jei nepasiseks, tai bent dvi išvysite būtinai!).

O dabar jau – apie naują laidą. Pradėjusi ją rodyti viena mūsų televizijų tikrai neapsiriko. Nes labai tinka vasarai. Ypač tinka pokarantininiam sezonui, t.y. toli išvažiuoti negalintiems.

Tiesa, nedidelė sumaištis jūsų galvose turėtų kilti, kai pabandysiu be smulkesnių detalių jums tą laidą nupiešti-atgaminti. Taigi.

Naujoji TV laida informuoja jus, kad jau sudarytas Kauno lankytinų vietų dešimtukas. Iš to dešimtuko epizodiškai parodo tik Kristaus prisikėlimo bažnyčią. Bet ir Vilnius ne prastesnis: sužinome, kad informaciją apie sostinę galime rasti, atsivertę mobiliąją aplikaciją „VilniusGO“. Po to laidos rengėjai trumpai parodo Pūčkorių atodangą (taip, kad iš jos nesimatytų Prezidento namo). Skuba. Nes įdomybės tuoj prasidės. Ir jos iš tiesų prasideda: laidos vedėja sėda į automobilį „Lamborghini“ (Tokių automobilių Lietuvoje šiuo metu yra tik keturi). O šalia „Lamborghini“ staiga išdygsta tas, kuris ir turi išdygti – populiariausias Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas. Kaip visada malonus, paslaugus, kultūringas. Bet jo nepažįstantiems – dėl viso pikto – laidos rengėjai dar parodo kovas Dakaro ralyje. Ponas Benediktas papasakoja, kaip ten buvo sunku. Ir maloniąją laidos vedėją kviečia… į šaudyklą.

Šaudykloje jis pamoko, kaip elgtis su pistoletu. Ir papasakoja apie tai, kad visada turime būti pasirengę Tėvynę ginti nuo priešų. Lyg tarp kitko parodo nematytą automatinį ginklą „Vytis“. Tikrai įdomu, nes, pasirodo, tas ginklas Lietuvoje ir surenkamas. Bet laiko pasakoti apie tai nelieka, nes laidos vedėja – tikrai įspūdinga moteris – Benediktui Vanagui staiga pasiūlo tai, ko geistų daugybė Lietuvos vyrų.

Ji klausia: „Benediktai, gal sutiktumėte pavakarieniauti su manimi?“ Benediktas, žinoma, sutinka.  Vakarieniauja jie senovinės pilies rūsyje. Žinoma, visame restorane yra vieni. O išsitempęs padavėjas (o gal tai net pats restorano šefas) informuoja juos apie tai, kas dedama ant stalo.

Ant stalo – tik bajoriški patiekalai: elnienos pjausnys su iš elnienos kaulų virtu padažu. Taip pat –  Savojos kopūstai, kedro riešutai, šparagai. Ir t.t.

Prabangūs pietūs prabėga akimirksniu. Nepanašu, kad už juos mokėjo pakvietusioji. Bet tai nėra svarbu. Laidos vedėja Goda Sabutytė-Alijeva dėkoja ponui Benediktui ir jų vakarienę „Lietuvos ryto TV“ ekrane stebėjusiems.

Ji išties puikiai atrodo: jauna, protinga ir itin seksuali! O ko daugiau žiūrovams-vyrams reikia? Šeštadienį jie vėl lavins savo televizines arba ne visai televizines (turiu galvoje „Lamborghini“)  fantazijas. O jų žmonos vėl pyks: klaus „Dėl ko čia dabar seilę varvini?“ Jie aiškins, kad į  automobilį žiūri. Bet tai nebus tiesa.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą