FNTT užgriuvo vieną stambiausių Tauragės transporto įmonių

Dalintis:

Trečiadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad viena Tauragės transporto įmonė įtariama nesumokėjusi pusės milijono eurų mokesčių, o 800 000 eurų išmokėjusi darbuotojams „vokeliuose“. Netrukus paaiškėjo, kad tyrėjų akiratin pakliuvo viena stambiausių Tauragės transporto paslaugų teikėjų.

Nors FNTT įmonės pavadinimo neatskleidė, remdamasi vis dar vykstančiu ikiteisminiu tyrimu, netrukus mieste pasklido kalbos, kad tai žinomo Tauragės verslininko prieš 25-erius metus įkurta UAB „GBY“.

Kratas įmonėje atlikę FNTT Klaipėdos apygardos valdybos ir Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai, įtarimus pareiškė dviem asmenims.

Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Saulius Galminas sakė:

– Ikiteisminis tyrimas tik pradėtas ir dabar atliekami veiksmai. Tyrimas pradėtas neseniai.

Kol kas yra du įtariamieji, bet ateityje gali jų būti ir daugiau. Viskas išaiškės eigoje.

Paklaustas, ar buvo gautas skundas dėl įtartinos veiklos, prokuroras detalizuoti negalėjo:

– Atsiradus tam tikriems duomenims pradėtas tyrimas. Šiai dienai detalizuoti tyrimo inicijavimo priežasties negaliu. Buvo tikrinama informacija. Kada bus baigtas tyrimas, prognozuoti sunku. Tokie tyrimai vyksta gana ilgai. Tai didelės apimties tyrimas, specialistų išvados, ūkinės finansinės veiklos tikrinimas. Jeigu didelė įmonė, tyrimas trunka nuo metų iki dvejų, – sakė prokuroras.

Tauragiškiui Giedriui Baciuškai priklausanti įmonė verčiasi transporto priemonių pervežimu Vakarų Europoje, daugiausiai Prancūzijoje. Tyrimo duomenimis, parduodama automobilius, įmonė sąskaitose-faktūrose galimai nurodydavo mažesnę pardavimo kainą. Kiek tiksliai automobilių tokiu būdu galėjo būti parduota, neaišku. Skaičiuojama, kad mažiausiai 100. Pareigūnai įtaria, kad juodoji buhalterija buvo vedama beveik trejus metus. Taip pat tyrimo medžiagoje fiksuojama, kad galimai siekiant išvengti dar daugiau mokesčių darbuotojams, kurių įmonėje dirba per 150, darbo užmokestis, įtariama, buvo mokamas „vokeliuose“. Jei kaltę pavyks įrodyti, valstybei padaryta žala gali siekti apie 0,5 milijono eurų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros duomenimis, bendrovės GBY patalpose ir kitose su tyrimu susijusiose vietose buvo atlikta 10 kratų. Rasta ir paimta apie 27 000 Eur grynųjų pinigų, įmonės buhalterija, kompiuteriai, mobilieji telefonai ir kitos laikmenos su svarbia tyrimui informacija.

Įtarimai pareikšti dviem asmenims, jiems skirtos kardomosios priemonės. Laikinai apribota nuosavybės teisė turtui, kurio vertė – daugiau nei 600 000 Eur.

Paklaustas, ar pasirodžiusi informacija teisinga, UAB „GBY“ savininkas G.Baciuška „Tauragės kurjeriui“ sakė:

– Buvo toks reikalas, buvo atliktos kratos. Visi rašo, skaitykite ir darykite savo išvadas. Aš nesiruošiu komentuoti, man pačiam šokas ir aš nežinau kas, kur, dėl ko. Neturiu ką pasakyti. Yra taip, kaip yra. Kratos tikrai buvo atliktos, o toliau viskas ikiteisminiame tyrime.

Paklaustas, ar buvo sulaikytas įmonės direktorius, G.Baciuška sakė:

– Jeigu aš būčiau sulaikytas, jūs su manimi nekalbėtumėte.

Įmonės rekvizituose skelbiama, kad GBY direktorius yra Vaidas Paulauskas. „Tauragės kurjeriui“ paskambinus nurodytu direktoriaus telefonu, atsiliepęs vyras informavo, kad direktorius šiuo metu atostogauja ir darbe bus pirmadienį.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą