fbpx

Fotografė tiesia pagalbos ranką gyvūnams: fotosesijų metu rinks aukas prieglaudai

Dalintis:

Pavasarį gyvūnų prieglaudos tampa tikrais vaikų darželiais, nes suvežami kačių ar kalyčių atsivesti nepageidaujami jaunikliai. VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ prašo pagalbos juos išlaikant. Prisidedanti paskelbė fotografė Agnė Bridaitytė, aukas jau renka ir Tauragės šeimos gerovės centro Neįgaliųjų dienos centras.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ įkūrėja Ligita Juščienė atvira – pavasaris būna sunkus metas jos įkurtoje prieglaudoje, nes kačių atsivestos naujos mažylių vados pasipila kaip iš gausybės rago. O mažylių išlaikymas bei paruošimas naujų namų paieškai nepigus.

Ligita Juščienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Jiems reikia specialaus maisto. O kur dar ženklinimas, skiepai – visa tai kainuoja. Savivaldybė padengė mūsų pusės metų patalpų nuomos išlaidas, tačiau toliau jau turime išgyventi patys ir pagrindinės išlaidos yra veterinarinė pagalba, – pasakojo L.Juščienė.

Pagalbon stoja patys tauragiškiai. Kasmet šiek tiek lėšų surenkama geraširdžiams žmonėms skyrus gyventojų pajamų mokesčio dalį, gaunant tiesiogines aukas. Šiemet artėjant miesto šventei ir vėl atsirado norinčių padėti.

Apie aukų rinkimą VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ pranešė Tauragės šeimos gerovės centro Neįgaliųjų dienos centras. Jie nusprendė aukoti savo dirbinius – siūlo įsigyti raktų pakabukus, o gautos lėšos bus skirtos katinėlių prieglaudai paremti. Jų akcija pavadinta „Pirk pakabuką – paremk kačiuką“.

Jau netrukus prasidėsiančioje Tauragės miesto šventėje paramą gyvūnų prieglaudoms rinks ir fotografė Agnė Bridaitytė. Mergina „Tauragės kurjeriui“ pasakojo jau seniai esanti neabejinga beglobiams. Pati augina du šunis.

– Vieną šuniuką esame priglaudę iš Sigito Klymanto sodybos. O kitą priglaudėme, kai mirė kaimynė. Nuo mažens mačiau tą šuniuką, tai net nekilo minčių, kad gali būti kitaip, buvo natūralus sprendimas pasiimti mažylę pas save, – sakė A.Bridaitytė. – Idėją fotografuoti ir taip rinkti aukas prieglaudoms nusižiūrėjau dar studijuodama. Kartu su Tauragės atvira jaunimo erdve platiname anketą registravimui ir dvi šventines dienas bus galima nusifotografuoti su savo augintiniu už auką prieglaudai.

„Tauragės atvira jaunimo erdvė miesto gimtadienio proga skelbia akciją „Akimirka su augintiniu“, kuri vyks birželio 5-6 dienomis. Šios akcijos tikslas – surinkti kuo daugiau aukų mūsų miesto gyvūnų prieglaudoms ir nudžiuginti Jus kokybiškomis nuotraukomis su jūsų mažaisiais šeimos nariais. Aukas keisime į atsiminimus“, – rašoma platinamame kvietime, kartu patikinant, kad fotosesijose laukiami ir šuniukai, ir kačiukai, net ir jūrų kiaulytės ar kitokios rūšies gyvūnai.

Dalyvauti smagioje fotosesijoje bus galima tik iš anksto užsiregistravus. Fotografė tvirtino su kiekvienu norinčiu susiderinsianti patogų fotosesijos laiką. Visi šventės metu uždirbti pinigai keliaus Tauragės gyvūnų prieglaudoms paremti.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą