Gaisras šeimą išvijo į kemperį: prašo geradarių paramos

Dalintis:

Joniškės kaime kilusio gaisro metu šeima liko be namų. Tenka glaustis kieme stovinčiame kemperyje. Kaip sakoma, vagis palieka bent sienas, o štai ugnis nusineša viską, todėl šeima prašo ir geros valios žmonių pagalbos – finansinės paramos arba prisidėti atstatant namus.

Ugnis įsiplieskė katilinėje

Kovo 21-osios vakarą, 18.30 val., Tauragės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai per Bendrąjį pagalbos centrą pranešta apie Joniškės kaime kilusį gaisrą. Nedelsiant išsiųstos ugniagesių pajėgos, išvyko ir viena greitosios medicinos pagalbos brigada.

Priešgaisrinės tarnybos įvykių suvestinėje skelbiama, kad nelaimė įvyko Joniškės kaime, Birutės gatvėje. Liepsnos įsiplieskė gyvenamajame name, o ugniagesiams atvykus iš po namo stogo rūko dūmai. Pranešama, kad gaisro metu išdegė katilinės patalpa, vonia, likusi namo dalis sulieta vandeniu. Ugniagesiai nelaimės metu išnešė dujų balioną, jiems teko nuardyti skardinį stogą.

Gaisro priežasčių aiškintis atvykęs Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Modestas Dirškus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad tikslias gaisro priežastis dar aiškinasi, tačiau matyti, jog ugnis pirmiausia išplito katilinės patalpoje.

– Preliminari gaisro priežastis – elektros prietaiso arba instaliacijos gedimas. Labai išdegė katilinės patalpa, už sienos buvęs vonios kambarys. Pasak liudininkų, degimas prasidėjo katilinėje, kur stovi šildymo katilas, hidroforas, boileris, skalbimo mašina. 100 procentų nustatyti gaisro priežastį sudėtinga, – kalbėjo M.Dirškus.

Ugniagesių atstovas patikslino – kas nesudegė, tas buvo sulieta gesinant liepsnas. Ugniagesiams nemažai brangaus laiko atėmė skardinio stogo ardymas.

Emocijos dar neaprimo

Kaip sako senolių išmintis, vagis nors sienas palieka, o ugnis pasiglemžia viską. Nuo gaisro nukentėjusi Jurgitos ir Audriaus Urbikų šeima prašo pagalbos atstatant namus. Internete dalijamasi pagalbos prašymu, sąskaitos numeriu. Reikalinga visokeriopa pagalba.

Su žurnaliste bendravusi Jurgita Urbikienė sako, kad po nelaimės emocijos vis dar slegia.

– Aš anūkus prižiūrėjau ir buvom išvykę į parduotuvę. Namuose likęs paauglys sūnus paskambino ir pasakė, kad gaisras. Turim dvi kates, sūnus suspėjo vieną išnešti. Antrą jau ugniagesiai išnešė, – sunkiai žodžius rinkdama drebančiu balsu pasakojo Jurgita. – Sužinoję apie gaisrą greit grįžom. Vyrai spėjo drabužius išnešti, svarbiausius asmeninius daiktus.

Šiuo metu šeimai gyventi name neįmanoma ir visi glaudžiasi tame pačiame sklype dukros paliktame kemperyje.

– Gyventi nėra kaip. Tvarkomės šiukšles. Ieškome, kas stogą iškeltų. Turim dar laukinį tualetą, kurio nebuvom nugriovę. Praustis nueinam pas kaimynus, – skaudžią realybę po nelaimės nupasakojo Joniškės kaimo gyventoja.

Pasiteiravome, ar namas buvo apdraustas. Tačiau pašnekovė buvo atvira – draudimą turėjo, tačiau seniau įvykus nelaimei, kai išsiliejo vanduo, draudimas atlygino labai menką žalos dalį, o įmokas gerokai padidino. Todėl šeima, nematydama prasmės, šios paslaugos atsisakė.

– Emocijos dar nelabai aprimo. Turi namus ir per keletą valandų jų nelieka. Dar neseniai stogą keitėm, turbūt nė dveji metai nebus praėję. Vyras invalidumą gauna, aš dirbu su individualia veikla. Buvo pas mus ir iš savivaldybės jau užsukę, – kalbėjo J.Urbikienė atsidusdama – toks gyvenimas.

Tauragės rajono savivaldybė nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms paprastai skiria vienkartinę išmoką. Tačiau jokia paslaptis – visų padarinių ji neatlygins.

Prašo pagalbos ir paramos

Moteris džiaugiasi ir siunčia dėkingumo žodžius padedantiems – socialiniuose tinkluose paskelbus apie pagalbos prašymą, atsiranda padedančių žmonių, kurie perveda į nurodytą banko sąskaitą namui atstatyti labai reikalingų pinigų. Tačiau šeima neišranki – priimtų ir pagalbą statybinėmis medžiagomis, ir darbščiomis rankomis.

„Be pastogės liko mama, tėtis, sesė ir du maži vaikai. Šiuo metu labiausiai reikia ne daiktų ar drabužių, o pagalbos atstatant tai, kas prarasta. Labai prašome jūsų pagalbos statybinėmis medžiagomis, vyriškų rankų pagalbos (tvarkymo, statybos darbams), finansinės paramos, kuri padėtų greičiau atkurti namus“, – tokiu prašymu  dalijasi nukentėjusios šeimos giminės, artimieji ir draugai.

Norintys ir galintys prisidėti finansiškai gali paramą pervesti į Jurgitos Urbikienės sąskaitą LT664010041600190734, mokėjimo paskirtyje nurodydami, kad tai parama po gaisro.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą