Gatvės menas – ant Tauragės sienų

Dalintis:

Tauragėje gatvės menas jau seniau rado savo vietą ir tapo miesto dalimi. Prie Pilies aikštės praeivius džiugina jau ne vienas piešinys. Paskelbus Tauragę Lietuvos kultūros sostine siekiama turėti daugiau tokių meniškai puoštų erdvių.

Tauragės rajono savivaldybės Skulptūrinės plastikos ir mažosios architektūros komisijoje aptartas vizualaus gatvės meno darbų atsiradimas Tauragės mieste. Kaip sakė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius, Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, būtų gražu nepamiršti ir šios meno srities. Juolab, kad Tauragėje jos jau esama.

– Svarstėme nemažai vietų, kurias aktyviai siūlė ir įvairios jaunimo organizacijos. Viena tokių yra viešbučio „Tauragė“ pastato šonas į Pilies aikštę. Žinoma, jei savininkas sutiktų. Taip pat tarp siūlymų buvo ligoninės pastato siena. Ten dabar dar yra piešinys, bet jis jau pavargęs, – vardijo T.Raulinavičius.

Pasak pašnekovo, siūlyta išpiešti ir buvusių Lietuvos banko rūmų pastato tvorą – jos dalį, žvelgiančią į Pilies aikštę. Dar siūlytos trys transformatorinės – prie viešbučio „Senamiesčio apartamentai“, prie darželio „Ąžuoliukas“ ir buvusios vaikų poliklinikos, taip pat – Žalgirių mikrorajone. Dar tarp siūlymų būta ir tiltų per Jūrą atramos ties vandeniu. Ne visi šie siūlymai sulaukė pritarimo ir palaikymo.

– Keletas siūlymų bus įgyvendinti. Prie krepšinio aikštelės, šalia buvusios vaikų poliklinikos, bus įgyvendinta. Berods, jau ir idėja yra. O kitą vietą rinkomės atmetimo būdu – mano nuomone, kai kurių objektų nereikėtų liesti, nes vėliau būtų daugiau taršos nei naudos. Banką, tiltus atmetėme. Liko ligoninės pastato ir viešbučio sienos bei transformatorinė Žalgirių mikrorajone. Dėl galutinio nutarimo spręsime su menininkais, – kalbėjo T.Raulinavičius.

Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas išreiškė nuomonę, kad gatvės menas trumpalaikis, nes pamažu dažai trupa, byra, išblunka. Puikus to pavyzdys – piešinys ant pastato prie Miško gatvės. Todėl svarstant naujas vietas piešiniams būtina numatyti ir pasekmes, kaip piešinys atrodys po kurio laiko.

 

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. as uz visas transformarines elektros ar apipiedti ar perdazyti rajonai kvartalai beveik tvarkingi bet jos pamirstos

Palikite komentarą