Gatvių ir žvyrkelių priežiūrai – didesnis finansavimas

Dalintis:

Iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto kiek daugiau nei pusė milijono eurų paskirstyta visoms aštuonioms Tauragės rajono seniūnijoms vietiniams keliams ir gatvėms prižiūrėti bei remontuoti. Nors šiemet finansavimas didesnis, tačiau seniūnijoms vis tiek reikės taupyti, nes lėšų poreikis didesnis. Daugiau išlaidų pareikalaus potvynio nuplautų kelių tvarkymas ir duobių duobelių taisymas ne tik žvyrkeliuose, bet ir asfaltuotose gatvėse.

Mažiausiai Lauksargiams ir Batakiams

Kiek kiekvienai seniūnijai skirti lėšų, apskaičiuojama pagal gyventojų skaičių (60 proc.) ir kelių bei gatvių ilgį (40 proc.). Pagal šį principą išdalyta 500 tūkst. eurų ir papildomai kaimiškosioms seniūnijoms – 100 tūkst. eurų.

Didžiausia suma kelių ir gatvių priežiūrai teko Tauragės miesto seniūnijai – per 184 tūkstančius eurų. Tauragės seniūnija sulauks beveik 104 tūkstančių eurų finansavimo. Panašią sumą gaus Skaudvilės (77 632 Eur) ir Mažonų (70 112 Eur) seniūnijos. Gaurės seniūnijai teko kiek daugiau nei 54 tūkstančiai eurų, Žygaičių – beveik 51 tūkstantis eurų. Mažiausiai atseikėta Lauksargių (30 207 Eur) ir Batakių (29 111 Eur) seniūnijoms.

Nuplovė kelią į Kalėnus

Pakalbinti trijų mažiausiai lėšų gavusių kaimiškųjų seniūnijų seniūnai vis dėlto džiaugiasi gavę papildomą finansavimą žvyruotiems keliams greideriuoti, duobėms ir asfalto išdaužoms užtaisyti. Papildomų lėšų atsirado savivaldybės tarybai nusprendus seniūnijoms skirti už žemę surinktą mokestį.

Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Šiemet daugiau gavom, papildomai už kelių žvyravimą ir taisymą buvo skirta maždaug 10 tūkstančių eurų. Vis dėlto jei bet kurio seniūno paklausit – pasakys, kad neužtenka. Žvyruojam ir greideriuojam apie 130 kilometrų seniūnijos kelių, o asfaltuotos gatvės yra Lauksargių miestelyje ir maždaug 2 km ilgio pagrindinė Šakių kaimo gatvė. Turime savo greiderį, tai viskas sueina į žvyrą, perkam tik žvyrą. Kai leis sąlygos, pradėsim darbus, – kalbėjo Lauksargių seniūnijos seniūnas Mindaugas Giačas.

Seniūnas pasakojo, kad duobes žvyrkeliuose visada užtaiso, tačiau kasmet stengiasi ir kurią nors kelių kilometrų kelio atkarpą kapitaliai suremontuoti, ją padengti nauju žvyro sluoksniu. Taip buvo sutvarkytas kelias į Meldiklaukį, į Kalėnus, link Šakių per Aukštvilkius. Jei leidžia galimybės, seniūnija kasmet atnaujina po 5 km kelių. Iš šių lėšų pasiruošia žiemai, kelis sunkvežimius žvyro sandėliuoja išskirtiniams atvejams. Jau dabar seniūnas mąsto apie skubius darbus.

– Kalėnuose išplovė kelią, ten, kaip ir Pagėgiuose, ta pati situacija. Ten naują kelią nuplovė, po kuriuo vokiškas kelias – brukas. Pas mus ta pati situacija. Paaiškėjo, kad ir Kalėnuose po apačia yra brukas. Reikės tvarkyti 50 metrų, gal daugiau, o kelio potvynio zona – 200 metrų. Ten reikės geresnės skaldos, nes žvyrą per pirmą potvynį nuplauna. Gyventojams nepatogu ir mums rūpi, kaip sutvarkyti tą kelią. Iš visų seniūnijų mes su Batakiais du mažiukai esam, turime po 1300 gyventojų ir plotai panašūs, tai ir finansavimas panašus, – rūpesčius atskleidė seniūnas.

Neturi greiderio

Batakių seniūnijos seniūnė Kristina Kiršė šiuo metu serga, todėl negalėdama pažiūrėti į dokumentus negalėjo pasakyti bendro seniūnijos gatvių ir kelių ilgio. Pasak jos, palyginti su pernai finansavimas seniūnijos kelių priežiūrai padidėjo apie 7000 Eur.

– Sakau atvirai – nepakanka to finansavimo, žvyravimui daugiau reikia. Didžiausia bėda, kad mes, kaip ir Tauragės kaimiškoji seniūnija, neturime savo greiderio. Negalim kada norime ir kada yra poreikis, kada žmonėms reikia, prasigreideriuoti. Galvoju, svarstau, visokių būdų ieškau, peržiūriu variantus, kokio reikėtų, koks mums tiktų. Mūsų traktorius mažos galios, galvojam, ką galėtume pritaikyti, sprendžiam. Daug bėdų išsispręstų, jeigu galėtume patys greideriuoti, kai reikia, – kiek apmaudžiai kalbėjo seniūnė.

Pasak K.Kiršės, savivaldybės skirtos lėšos daugiausiai naudojamos greideriavimui, žvyrkelių priežiūrai, asfalto duobėms taisyti. Pernai nemažą atkarpą sugadinto kelio atnaujino užpylę žvyro. Didesnės priežiūros prašosi seniai asfaltuotos Batakių miestelio gatvės. Pilaitės gatvę seniūnė labai norėtų atnaujinti arba naujai išasfaltuoti, nes „ten lopas ant lopo ir dar lopas“. Pasak seniūnės, ypač po žiemos gatves reikia lopyti, nes Batakių seniūnijoje keliai tokie pat, kaip ir visame rajone.

Žygaičių seniūnijos seniūnė Lina Baziliauskienė patikino, kad labai apsidžiaugė sužinojusi apie gautą didesnį finansavimą kelių priežiūrai. Anksčiau seniūnija gaudavo apie 30 tūkstančių eurų, o šiemet – šiek tiek daugiau nei 50 tūkstančių eurų. Seniūnės teigimu, per metus seniūnijos keliai kelis kartus greideriuojami ir žvyruojami, užlyginamos duobės, tvarkomas asfaltas.

– Dabar kaip tik grįžtu apvažiavau kelius, tai jie tikrai nekokios būklės po šitos žiemos. Duobėti, todėl didesnė suma bus labai reikalinga ir naudinga. Bendras mūsų seniūnijos žvyrkelių ir asfaltuotų gatvių ilgis – apie 180 km, turime apie 2100 gyventojų. Reikia asfaltuotas gatves remontuoti, ypač tas, kurios anksčiau klotos asfaltu. Po žiemos reikia atnaujinti ištrupėjusius asfalto sluoksnius. Iš tikrųjų nepakanka lėšų žvyrui ir greideriavimui. Mes turime prie savo traktoriaus nusipirkę ir prikabinę greiderį-peilį, tai nedideles bėdeles susitvarkome patys, – pasidžiaugė seniūnė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

2 komentarai

Palikite komentarą