fbpx

Gavėnios pradžią tauragiškiai pasitiko su Algirdu Toliatu

Dalintis:

Į Tauragės B.Baltrušaitytės viešąją biblioteką kunigas Algirdas Toliatas atvyko jau trečiąjį kartą. Tačiau pirmuosius du kartus jo vizitas nesulaukė tiek dėmesio, kiek šįkart – salėje klausytojai vos tilpo.

Tarp bruzdančių žiūrovų buvo girdėti juokai, kad žmonės patiria dvasinį badą, todėl ir suskubo paklausyti atvykusio kunigo, įsigyti jo išleistų knygų. Pats kunigas džiaugėsi lankytojų gausa, sulygindamas biblioteką su pilnutėle bažnyčia.

­– Žmogaus sparnų formavimasis yra procesas. Nesidėlioja viskas savaime, nes tokiu būdu apiplėštume save. Kai problemos mus suranda, nereikia būti liūdnais, sutikite iššūkius su džaiugsmu. Didelis menas tą mokėti. Bet tai ir yra tikroji Gavėnia – ne susilaikymas nuo mėsos ar linksmybių, – susirinkusiems kalbėjo A.Toliatas.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Šįkart buvo pristatytos dvi naujos knygos – „Ramybė jums“ ir „Sekmadienio SMS“. Pastarosios atsiradimo istorija gan įdomi. Kaip pasakojo kunigas, jį paskyrė policijos kapelionu. Mišios yra, bet bendruomenė nesusirenka, tad teko sukti galvą, ką daryti. Ir čia pagalbon buvo pasitelkti modernieji varpai – SMS žinutės. A.Toliatas atskleidė, artimiausiam žmonių ratui nusiuntęs trumpąsias žinutes ir jose išsakytomis mintimis bei palikta intriga kvietė ateiti kartu pasimelsti. Nors planas buvo rašyti tokias žinutes tris mėnesius, bendruomenė priprato, ėmė laukti kassavaitinių žinučių.

Mortos Mikutytės nuotrauka

– Išsiųstos žinutės liko. Surinkau jas, leidykla suredagavo. Džiaugiuosi tos knygos gimimu, tai kaip kelionės užrašai. Dalinuosi tuo, kas man įdomu ir aktualu, kas man skauda, o kiekvienas skaitantis interpretuoja savaip ir tokiu būdu tampa knygos bendraautoriumi, – procesu džiaugėsi ne vieną knygą išleidęs kunigas.

Knyga „Ramybė tau“ gimė dialogo su pašnekovu metu. Kaip metaforiškai prabilo A.Toliatas, audra gyvenime visada yra, vyksta nuolatiniai pokyčiai ir reikia atrasti vidinę ramybę. Banguojanti jūra yra nuolatinė vidinė būsena, kuri reikalinga tam, kad subręstų žmogaus sparnai.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą