fbpx

Geležinkelio stotyje prisiminti Tauragės žydai

Dalintis:

Šiandien minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Tauragė pirmą kartą prisijungė prie vardų akcijos ir Tauragės geležinkelio stotyje perskaityta 160 žydų šeimų pavardžių.

Minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną užbaigtas Tauragės kultūros centro organizuotas renginių ciklas „Štetlas Tauragėje“. Žydų istorijos ir kultūros dienos atidarytos dar rugsėjo pradžioje žydiškos muzikos ansamblio „Klezmer Klangen“ pasirodymu. Vėliau žiūrovai išvydo tekstinę-muzikinę kompoziciją „Šeštasis Dievo įsakymas: Nežudyk. Subačiaus gatvė. Getas“. Pasirodymą Tauragės scenoje surengė ir žydų dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech“.

Šiandien simboliškoje vietoje – Tauragės geležinkelio stotyje, kadaise veikusioje laukimo salėje, surengta vardų skaitymo akcija. Užėjus vidun akcijos dalyvius pasitiko iš žvakučių sudėliota Dovydo žvaigždė, o jos viduryje – akmenukai su užrašytais vardais. Renginio vedantieji pasakojo, kad pilietinės akcijos metu moksleiviai užrašė vardus ant akmenėlių, kurie bus nuvežti prie žydų kapų. Tradiciškai žydai būtent akmenis deda prie savo mirusių artimųjų kapų, nes tai amžinumo simbolis.

Lietuvos žydų genocidų atminimo diena. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tokia pat vardų skaitymo akcija vyko ir Mažonuose. Renginio vedėja pasakojo, kad iš nužudytų žydų sąrašų pavyko atrinkti 160 šeimų, kurių narių pavardes pavyko įskaityti. Kai kurios taip ir liko susiliejusios senuose dokumentuose.

Lietuvos žydų genocidų atminimo diena. Mortos Mikutytės nuotrauka

Atspausdintus vardus garsiai perskaityti galėjo kiekvienas norintis renginio dalyvis, taip įprasmindamas genocido metu išžudytos tautos atstovus. Per skaitymo pertraukas smuikais grojo ansamblis „Skercino“, o galiausiai Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis paragino pagerbti mirusiuosius tylos minute.

Lietuvos žydų genocidų atminimo diena. Mortos Mikutytės nuotrauka

Šiandien daug kur Lietuvoje surengta ir „Atminties kelias“ akcija, kurios metu einama į žydų masinių žudynių vietas, prisimenama istorija. Skelbiama, kad Lietuvoje tokių vietų yra per 200.

Lietuvos žydų genocidų atminimo diena. Mortos Mikutytės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą