Gimnazijos vadovas: įskaita nėra būtina

Dalintis:

Šiandien vyko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuota vaizdo konferencija, skirta šalies mokyklų vadovams. Praėjus valandai po konferencijos, Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas pasidalijo savo nuomone apie planuojamas nuotolines lietuvių kalbos įskaitas abiturientams.

Pasaulį iš ritmo išmušus koronavirusui daug diskutuota dėl abiturientų brandos egzaminų atsisakymo, vis tik Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius kviečia abiturientus ramiai ruoštis būsimiems egzaminams.

Kaip informuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos komunikacijos skyrius, brandos egzaminų sesija šiemet prasidės nuo birželio 22 dienos. Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministro A.Monkevičiaus, dėl pavėlintos datos abiturientai turės daugiau laiko pasirengti egzaminams ne tik nuotoliniu būdu, kaip yra šiuo metu, bet ir numatoma organizuoti įprastinį pasirengimą.

Tauragės Žalgirių gimnazijos vadovas Jonas Jatautas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad dar yra įtampos ir nežinios, bet birželio 22-ą skelbiama brandos egzaminų pradžia. Tačiau ne tik jam, bet ir kitiems mokyklų vadovams daug klausimų kyla dėl lietuvių kalbos įskaitos. Anot jo, šis klausimas vertas diskusijų ir ministerija jį turėtų spręsti greičiau.

– Aš asmeniškai ir dauguma mokymo įstaigų vadovų mano, kad lietuvių kalbos įskaita, kuri turėtų vykti balandžio mėnesį, yra visiškai nereikalinga. Čia vadinamas slenkstis į vienintelį privalomą lietuvių kalbos brandos egzaminą. Iš tiesų tas slenkstis yra mokslo metai, paskutinieji mokinio mokslo metai gimnazijoje, dvyliktoje klasėje. Kaip mokinys pasirodė, taip ir pasirodė. Ir jis su tuo pasirengimu eina laikyti privalomo lietuvių kalbos egzamino. Ta įskaita išsekins ir mokytojus. Tai bereikalingas darbas. Mokyklų vadovai šiandien vaizdo konferencijoje išsakė tokią poziciją, – atskleidė Žalgirių gimnazijos vadovas.

Anot jo, ateis egzaminų sesija, jei liks tokia kokia numatyta, ir mokymosi rezultatus pamatysime, o karantino sąlygomis įtampų pakanka, esą ir taip dirbama su perkrova, darbo diena nebeturi ribų.

– Nors dabar jau ir mokytojai ir mokiniai įvaldo tą laiką, subalansuoja, kiek ko reikia. Pirmiausia, žmogus turi neprarasti sveikatos. Tai akcentuojame nuo pirmos dienos. Turim saugoti vieni kitus ir sveikatą. Atrodo, kad švietimo visuomenė tą suprato. Reikia, kad ministerija atkreiptų dėmesį į tai ir atliktų tam tikras korekcijas, kad nebūtų kėsinamasi į žmonių sveikatą, – tvirtino J.Jatautas.

* * *

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbė, kad lietuvių kalbos įskaita vyks nuotoliniu būdu, įskaitos vykdymo dieną per pokalbių ir vaizdo duomenų perdavimo programas („Skype“, „Google Talk“ ar kt.) mokinys ar buvęs mokinys atsakinėja sąraše nurodytu laiku. Prie kompiuterio esančiam egzaminuojančiam ir vertinančiam mokytojui mokinys turi būti matomas ir girdimas. Mokinio, laikančio įskaitą nuotoliniu būdu, viešasis kalbėjimas įrašomas – daromas skaitmeninis garso ir vaizdo įrašas. Už įrašą atsakinga įskaitą vykdanti mokykla.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą