Girtas prie vairo sėdo antrąkart: kelionė buvo lemtinga

Dalintis:

Praėjusių metų rugsėjį įvykusios eismo nelaimės Dacijonuose, kurios metu žuvo jaunas vyras, aplinkybės antradienį nagrinėtos Tauragės apylinkės teisme. Avarijos kaltininkui, teisės vairuoti anksčiau netekusiam ir girtam prie vairo sėdusiam Aurimui S. prokurorė prašo šešerių metų laisvės atėmimo bausmės.

Žuvo per savo gimtadienį

Dacijonų gyventojai puikiai prisimena praėjusių metų rugsėjo 10-ąją įvykusią tragišką eismo nelaimę. Posūkyje nesuvaldytas „VW Passat“ markės automobilis nuskriejo į pievą ir vertėsi. Automobilyje nelaimės metu sėdėjo keturi vyrai.

Po nelaimės į įvykio vietą iškviesti greitosios medicinos pagalbos medikai, policijos pareigūnai, ugniagesiai-gelbėtojai. Dar iki tarnybų į nelaimės vietą atskubėjo pašaliniai žmonės, kurie padėjo atversti transporto priemonę, kad iš jos visi keleiviai galėtų išlipti. Deja, tądien gimtadienį šventusiam T.F. konstatuota mirtis.

Atskubėję policijos pareigūnai alkoholio matavimo prietaisu nustatė, kad visa vyrų kompanija, važiavusi „VW Passat“, buvo neblaivi. Prie vairo sėdęs kaltinamasis Aurimas S. į alkoholio matavimo prietaisą pirmu bandymu įpūtė 1,28 prom., o antru – 1,53 prom. Vėliau atlikta ekspertizė nustatė, kad vairuotojo kraujyje tuo metu buvo 1,54 prom. Alkoholio.

Vos prasidėjus teismo posėdžiui paaiškėjo, kad Aurimas S. teisę vairuoti prarado dar 2021-aisiais, kai taip pat prie vairo sėdo girtas. Šįkart vyrui gresia ketvirtas teistumas.

Kaltę pripažįsta

Tauragės apylinkės teismui pradėjus nagrinėti bylą, salėn sugužėjo nemažas būrys žmonių – dvi nukentėjusiosios, kaltinamasis, keli liudytojai ir stebėtojais prisistatę asmenys. Nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta V.G. – žuvusiojo T.F. sesuo, o L.M. – avarijos metu visiškai sumaitoto automobilio savininkė.

Posėdžio pradžioje teismo klausiamas Aurimas S. savo kaltę pripažino visiškai, tačiau teismas nusprendė, kad vyro sukeltos avarijos padariniai ypač sunkūs, be to, girtas prie vairo sėdo ne pirmą kartą, paskutinis jo teistumas nepasibaigęs, bauda nesumokėta. Todėl nuspręsta bylą nagrinėti įprasta tvarka, apklausiant liudytojus ir nagrinėjant surinktus įrodymus.

36-erių Aurimas S. teismui pasakojo, kad draugas V.M. jam davė savo mamai L.M. priklausantį automobilį, kad jo bagažinėje galėtų saugoti suremontuotus dviračius. Tačiau kaltinamasis nusprendė juo pasivėžinti.

– Su D.U. nuvažiavau iki bažnyčios. Buvau skardinę alaus gėręs, gal penkių laipsnių stiprumo. Ir iš vakaro buvau gėręs. Čia pagirioms buvo. Nepamenu, ar D.U. buvo gėręs. <…> Aikštelėje prie bažnyčios susitikome su T.F. ir T.J. Tada T.F. pasakė, kad seniai buvo prie Meižio ir kad jo gimtadienis. Tai nutarėm ten nuvažiuoti. Alaus dar pirko, nežinau, kiek. Gale gėrė, aš vairuodamas negėriau. Greitis nebuvo didelis, – kalbėjo kaltinamasis Aurimas S.

Vyras teismui sakė, kad prieš pat avariją automobilio gale sėdėję draugai jį užkalbino, jam atsisukus ir įvyko tragiškai pasibaigusi nelaimė.

Taip pat teisme Aurimas S. pripažino, kad po nelaimės jis žuvusio T.F. artimųjų nei lankė, nei atsiprašė, nei padėjo per laidotuves. Atsiprašymo T.F. sesuo nesulaukė ir teismo posėdžio metu.

Palaidojusi brolį, prarado ir mamą

Apklausiama nukentėjusioji V.G. pasakojo, kad tą rytą broliui parašė žinutę – pasveikino su gimtadieniu. Planavo vakare jį aplankyti. Nieko blogo moteris nepagalvojo ir internete perskaičiusi pranešimą apie avariją. Tik apie 15 val. jai paskambino policijos pareigūnai.

– Nuvykau į avarijos vietą pati pasižiūrėti. Brolis gi, kartu mamą slaugėm, jis buvo pagalbininkas. Po brolio žūties jai daug blogiau pasidarė, – kalbėjo V.G., kuri apie brolio mirtį sunkiai sirgusiai mamai pasakė tik po kelių mėnesių.

Šios žinios gimdytoja neatlaikė ir jau sausio mėnesį V.G. teko rūpintis dar vienomis laidotuvėmis.

Pasak moters, draudimo bendrovė jai atlygino daugiau nei 13 tūkst. eurų turtinės ir neturtinės žalos. Tačiau teismo ji prašė priteisti dar 20 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti ir 400 eurų advokato išlaidoms padengti.

Teisme liudijo ir tuo pačiu automobiliu lemtingąją dieną važiavę T.J. bei D.U. Jie patvirtino, kad visi buvo išgėrę. O teisėjos klausiamas, ar D.U. posėdyje yra blaivus, mat kilo įtarimų, kad ne, salėje sėdėję liudytojai ėmė juoktis ir pakilę išėjo.

Prašo įkalinimo bausmės

Savo baigiamojoje kalboje prokurorė Roma Kiselevičienė teismui priminė teismų praktiką, tad prašė civilinį V.G. ieškinį tenkinti iš dalies ir priteisti brolio netekusiai moteriai 9 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti bei 400 eurų turtinės žalos, taip pat pilnai tenkinti L.M. civilinį ieškinį ir priteisti 3 tūkst. eurų už sumaitotą automobilį.

Kadangi Aurimas S. teisiamas jau ketvirtą kartą, anot prokurorės, jam skirtina reali laisvės atėmimo bausmė. Prokurorė prašė jam skirti šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. O ją atlikus dar penkeriems metams atimti teisę vairuoti transporto priemones ir iš kaltinamojo konfiskuoti valstybės naudai automobilio vertę – 3 tūkst. eurų.

Kaltinamasis Aurimas S. paskutinio žodžio teise nepasinaudojo.

Nuosprendį teismas skelbs kovo 20-ąją.

Taip pat galite skaityti:

Tragiška eismo nelaimė Dacijonuose: žuvo žmogus

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą