Griežtinami higienos reikalavimai prekybos vietose

Dalintis:

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nuo šios dienos prekybininkai turės imtis griežtesnių koronaviruso infekcijos valdymo priemonių prekybos vietose. Taip pat nuo šiol privalu dėvėti kaukes, apsipirkti galima eiti tik po vieną.

Kol šalyje galioja karantinas, prekybos vietose, prie įėjimo, lankytojams turi būti sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, o apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo.

Rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvių darbuotojus: įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt. Prekybininkai įpareigoti pasirūpinti, kad pardavėjai dirbtų kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.

Lankytojai turi būti skatinami už prekes atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortele. Nuo šiol įsigalioja draudimas prekybos vietose apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys informavo, kad dėvėti kaukes nuo šiol yra privaloma. Tiesa, kiek vėliau Vyriausybė patikslino, kad tai išties tik rekomendacija.

„Kas neturite ir negali jų įsigyti, rekomenduojama naudoti skiautes ir šalikus. Išskyrus, jei vairuojate motorines transporto priemones“, – LRT pabrėžė Vyriausybės atstovas.

Be to, rekomenduojama dėvėti pirštines.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą