fbpx

Grįžtantieji pasirinkimo neturės: bus apgyvendinami numatytose patalpose

Dalintis:

Pirmadienį priimtas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas savivaldybių merus kaip reikiant turėjo nustebinti. Likus dviem valandoms iki įsigaliojimo, ministras nurodė, kad visi grįžtantys iš užsienio turi būti privalomai izoliuojami savivaldybių skirtose patalpose.

Toks A.Verygos sprendimas priimtas likus vos porai valandų iki vidurnakčio – kada ir turėjo įsigalioti. Numatyta, kad kiekviena savivaldybė į ją iš užsienio grįžtančiam asmeniui turi skirti patalpas, tinkamas 14 dienų saviizoliacijai. Tokių priemonių esą prireikė dėl to, kad daugelis į saviizoliaciją nežiūri rimtai ir jos nesilaiko.

Tačiau kyla klausimas, ar savivaldybės pasiruošusios tokį sprendimą vykdyti, ar visiems grįžtantiems gebės parūpinti vietų. Galiausiai, kiek tai kainuos, kai ir medikams įvairiausių priemonių trūksta, o didėjant paklausai kaina, kaip žinia, kyla?

Bene sudėtingiausia situacija nuo šiandien numatoma tose savivaldybėse, į kurias visi parkeliaujantieji grįžta. Jos turės ne tik pasirūpinti grįžtančiais savo gyventojais, bet ir parūpinti laikiną prieglobstį, kol sugrįžusiųjų pasiimti atvyks jų gyvenamosios savivaldybės parūpintas transportas.

Prie viso to, sprendime nurodoma, jog savivaldybės turės užtikrinti izoliuotų asmenų apgyvendintų pastatų apsaugą bei viešąją tvarką aplink juos.

Tarp vakarykščiu sprendimu numatomų pokyčių, naujienos laukia ir sergančiųjų. Žmonės, su nesunkiais ligos simptomais, turės taip pat būti išgabenami iš namų. Jais taip pat pasirūpinti ir patalpas apgyvendinimui skirti turės savivaldybės.

Didžiųjų miestų savivaldybių merai tokiu sprendimu pasipiktinę, kad toks sprendimas paskelbiamas likus vos dviem valandoms iki jo įgyvendinimo. Esą jį įgyvendinti turėsiančių darbuotojų laukė bemiegė naktis.

Dovydas Kaminskas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas teigė, jog savivaldybė palaiko griežtesnes priemones kovoje su koronavirusu. Tačiau neaišku, kaip šiąnakt paskelbtus sprendimus įgyvendinti praktiškai.

– Sprendimai tam tikri turi būti priimami jau prie valstybės sienos. Jei žmogus išlipa iš lėktuvo, tai mes neturim informacijos, ar jis tauragiškis. Esam pasiruošę kažką daryti, bet negalime dirbti aklai, – tvirtino D.Kaminskas.

Mero manymu, reikėtų įvesti vieną sprendimą, ką daryti su saviizoliacijos nesilaikančiais asmenimis. Pranešimų pareigūnus pasiekia nemažai, tačiau iki šiol nėra nė vieno nubausto. Per porą artimiausių savaičių meras tikisi sulaukti dar apie 200-300 grįžtančiųjų iš užsienio.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą