Grūdus perka ne tik pašarams, bet ir šildymui

Dalintis:

Pasibaigus javapjūtei vieni ūkininkai grūdus iš karto veža į supirkimo punktus, kiti laukdami palankesnių kainų juos sandėliuoja ar patys ieško pirkėjų. Taip įprasta ir čia nieko naujo, tačiau grūdus žmonės pradėjo pirkti ne tik pašarams, bet ir šildymui. Ne paslaptis, kad ir kai kurie ūkininkai patys jais kūrena, nes grūdai pigesni už granules.

Socialinėje erdvėje labai daug grūdinių kultūrų augintojų skelbia apie parduodamus grūdus, kai kurie nurodo, kad jie tinkami kūrenimui. Tokį skelbimą išplatino ir Tauragės rajone gyvenančio ekologinį ūkį valdančio ūkininko dukra Jurgita P. Moteris skelbia, kad speltų veislės kviečių 1 tonos kaina – 230 Eur ir jie tinkami kūrenimui.

– Perka grūdus ne tik pašarui, bet ir kūrenimui. Kaimuose per pusę sumaišo su granulėmis ir kūrena. Tiek, kad pelenų daugiau būna. Ką žmonėms daryti, juk granulių tona dabar – 550 Eur, o grūdų perpus mažesnė. Privedė prie to, kad duoną reikia kūrenti. Į supirktuvę pristatėm pagal sutartį ir dar liko, todėl parduodame. Dabar populiaru avižas pirkti ir kūrenti, spelta irgi tinka, nes kaloringa ir ilgai rusena. Vienas žmogus pirko tris maišus pabandymui, paskui atvykęs tris tonas nusipirko. Atvažiuoja ir iš kitų rajonų, ne mes vieni pardavinėjame. Liko 6 tonos, derlingi buvo metai, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo Jurgita.

Jurgitos parduodamus kviečius vieni perka pašarams, kiti – kūrenimui. Jurgitos nuotrauka

Pasak Tauragės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkės Reginos Rimkienės, dalis Tauragės krašto ūkininkų grūdų dar neparduoda, nes per mažos supirkimo kainos, o kaštų įdėta nemažai, nes pabrango degalai, trąšos, kuras. Be to, ne visi užaugino gerą derlių.

– Savikaina nemaža, tai pusvelčiui nenori atiduoti. Supirkimo kainos šokinėja. Tie, kurie kūrena, pasiskaičiavo, kad su grūdais pigiau. Yra ir ūkininkų Tauragės rajone, kurie grūdais šildo pagalbines patalpas, – pastebėjo R.Rimkienė.

Pasak rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkės, dabar visiems, ir ūkininkams, sunkus laikotarpis, nes viskas pabrango.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą