Grybavimo varžybose nugalėtojai pririnko 8 kg grybų

Dalintis:

Savaitgalį Eičių kaime vykusiose tradicinėse grybavimo varžybose susirinko gausus dalyvių būrys – užsiregistravo 6 komandos. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtojai ne tik pririnko daugiau nei 8 kg grybų, bet ir rado didžiausią baravyką.

Eičių bendruomenės „Karšuva“ pirmininkas Simas Gaidelionis džiūgauja – tradicinė šventė kasmet sulaukia didelio būrio grybavimo entuziastų. Šiemet renginyje dalyvauti pasiryžo 6 komandos, o nugalėtoja jau kelerius metus iš eilės tampa Stragutės kaimo bendruomenė.

– Grybavo dvi valandas. Laimėjusi Stragutės kaimo bendruomenė surinko virš 8 kg grybų. Antrą vietą iškovojo Taurų komanda, pririnkusi virš 7 kg grybų, o treti – eičiškiai su 6 kg grybų, – vardijo S.Gaidelionis. – Taisyklės labai paprastos – prašome rinkti tik tokius grybus, kokius patys neštųsi namo, ruoštų maistui. Renkami standartiniai grybai: raudonviršiai, baravykai, voveraitės, šilbaravykiai, lepšiai ir kiti, kuriuos dauguma žino.

Ramunės Vakarės nuotrauka

Kaip pasakojo pašnekovas, šiemet į šventę stengtasi labiau įtraukti žiūrovus. Buvo įvairių patiekalų su grybais degustavimas. Ant prekystalių sulaukta kibinų su grybais, kugelio su grybais taip pat kruopų košės su grybais, kvepėjo verdama grybienė, atsirado ir vieno kąsnio užkandžių su grybais.

Ramunės Vakarės nuotrauka

– Nedaug trūksta iki šios mūsų šventės jubiliejaus – grybavimo varžybos vyko jau 13-tą kartą. Bendruomenėje grybavimas populiarus, o pagal pakeles gali spręsti, ko yra miške. Pardavinėja prie kelio iš pradžių uogas, vėliau ir grybus. Tai gal ir nėra labai legalu, tačiau gal nelabai blogai, jei seneliai tokiu būdu ir prisiduria prie pensijos, ir laisvalaikį gryname ore praleidžia, – svarstė „Karšuvos“ bendruomenei vadovaujantis Simas Gaidelionis.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą