fbpx

„Gyvūnų globa Tauragėje“ vadovė tikisi kačių šeimininkų sąmoningumo

Dalintis:

Organizacijos „Gyvūnų globa Tauragėje“ savanoriai kasmet dirba, gaudydami bešeimininkes kates. Vykdant visoje Lietuvoje žinomą programą „Pagauk, sterilizuok, paleisk“ stengiamasi reguliuoti benamių gyvūnų plitimą. Organizacijos vadovė Ligita Juščienė džiaugiasi – karštųjų taškų Tauragėje gerokai mažiau.

Nevaldomai besidauginantys gyvūnai dažnai tampa problema – ypač miestuose, daugiabučių namų kiemuose, kur jie veisiasi, gyvena ir kartais sulaukia vieno kito gardesnio kąsnio. Daugelis tokių gyvūnų šiltuose namuose nebepritaptų, nes yra pripratę gyventi laisvėje. Jų skaičiui reguliuoti Lietuvoje jau ne vienerius metu veikia „Pagauk, sterilizuok, paleisk“ (PSP) programa. Savivaldybės skiria organizacijoms lėšas, už kurias benamės katės vakcinuojamos nuo pasiutligės, sterilizuojamos ir paleidžiamos, siekiant humaniškai reguliuoti benamių gyvūnų skaičių.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ taip pat kasmet vykdo PSP programą. Organizacijai vadovaujanti Ligita Juščienė džiaugiasi, kad Tauragės mieste benamių kačių problema gerokai sumažėjusi ir karštųjų taškų beveik nebėra.

– O kiek anksčiau jų būdavo! Pro vieną parduotuvę, buvusią Bažnyčių gatvėje, net bijodavau praeiti. Dabar viskas paprasčiau. Kates šeriantiems žmonėms pasakyta, kad jei tik pamato naują katytę, tuoj pat man praneštų ir tikrai informuoja, – apie įdirbį pasakojo L.Juščienė.

Ligita Juščienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pašnekovė kalbėjo, kad pirmam šių metų pusmečiui Tauragės rajono savivaldybė skyrė 1500 eurų PSP programai. Šie pinigai organizacijai jau beveik išseko, o ir sterilizuoti jau esą vėlu.

– Stabdysime dabar programą, nes prasideda kačiukų vedimas. Žemaitės gatvėje prie daugiabučių namų atsirado viena katė, iš kurios pasidarė daug kačių. Ten bendradarbiaujame su viena moterimi, kurios kieme padėjome gaudykles. Mes patys negalime žinoti, ar nepaimsime kažkieno išėjusios į lauką katės, ar laukinukės mus prisileis. Maitinančius žmones jos lengviau prisileidžia, todėl su jų pagalba ir gaudome, – tvirtino „Gyvūnų globa Tauragėje“ vadovė.

Šiuo metu Tauragėje su didesne benamių kačių problema susiduria Pilaitės mikrorajonas – organizacijos savanoriams pavyko sugauti net 13 kačių, tarp jų – ir mažyliai. Devyniems gyvūnams pavyko rasti namus, o keturios katės sterilizuotos grįžo į Pilaitę.

– Jei tik gyvūnas nėra agresyvus, prisileidžia žmogų, tai bandome jam rasti namus. Mūsų darbas Pilaitėje dar nebaigtas. Teks ten dar grįžti. Dar vykome ir į Gaurę. Labai trūksta savanorių tokiam darbui, – rūpesčiais pasidalino Ligita. – Aš noriu pasidžiaugti mūsų savivaldybe. Kiek žinau, Šilalė, Pagėgiai nieko negauna PSP programai. Gelbėju ir Pagėgiams, ir Jurbarkui kartais, tačiau tą daryti galiu tik iš mūsų organizacijos lėšų, nes PSP programos pinigai skiriami tik Tauragės rajono beglobėms.

Pašnekovė atvira – benamių kačių plitimą sustabdyti gali tik patys žmonės. L.Juščienės tvirtinimu, svarbu, kad kačių šeimininkai patys kreiptųsi į veterinarijos gydytojus dėl jų sterilizavimo. Taip vėliau nereikės sukti galvos, kam išdalinti kačiukus.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą