Gyvūnų globėjai namus padėjo surasti beveik 200 kačių ir šunų

Dalintis:

Tauragėje benamius gyvūnus globojančių Ligitos Juščienės ir Sigito Klymanto dėka naujus namus ir mylinčius šeimininkus pernai surado 188 katinai ir šunys. Dar per 20 keturkojų naujus namus surado patekę į Tomo Bartušio veterinarijos kliniką.

Apie VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ organizaciją įsteigusią Ligitą Juščienę ir Lietuvos gyvūnų globos draugijos pirmininką, gyvūnų globėją Sigitą Klymantą, į kurio sodybą žmonės gabena ne tik rastus išmestus ar pasiklydusius šunis, bet ir sužeistus laukinius gyvūnus, rašėme ne kartą. Į Sigito įkurtą gyvūnų prieglaudą patenka ir pasiklydę keturkojai, kuriuos vėliau susigrąžina jų šeimininkai. Bet yra ir ligotų, sužalotų, aklų, besilaukiančių, kurių niekas neieško, tad akivaizdu, kad jais buvo atsikratyta.

Sigito Klymanto (centre) sodyboje vaikai – labai dažni svečiai. Asmeninio albumo nuotrauka

Vis tik metams baigiantis kalbėsime ne apie skaudžias istorijas ir ne apie gyvūnų globėjų, savanorių gerą širdį. Gyvūnų globėjų paprašėme suskaičiuoti, kiek amsių ir murklių jų dėka 2020-ais metais surado naujus namus.

Sigito Klymanto sodyboje Rūgaliuose šiuo metu 12 globojamų šunų. 2020-ais metais į naujus namus iškeliavo 33, o 9 paklydėliai laikinai pabuvę prieglaudoje grįžo į savo namus. Kad ir kaip liūdna pranešti, penki iškeliavo į gyvūnų rojų.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ žinioje šiuo metu 20 kačių. Pernai ši organizacija įsikūrė naujose patalpose Tauragės pakraštyje – Pramonės gatvėje. Pasak organizacijos įkūrėjos Ligitos Juščienės, naujus šeimininkus ir namus 2020-ais metais surado apie 150 murklių. Laikiną pastogę buvo radę ir keturi bėgliai – jie jau sugrįžo į savo namus. Paskutinis pernai, gruodžio 31-ąją, į prieglaudą atkeliavo katinėlis iš Tarailių – laukinės katės atžala. Katė sterilizuota pagal programą Pagauk-sterilizuok-paleisk (PSP), o mažylį, kuris jau ir vardą turi – Mikutis, laikinai buvo priglaudusi savanorė Viktorija. Savanorė mažylį lauke maitino, prižiūrėjo, tol kol jis prisileido žmogų prie savęs. Mikučiui jau galima iškeliauti į naujus namus. Gal tai Jūsų pūkuota namų laimė?

Ligita Juščienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Gyvūnų globėjai apie namus ieškančius šunis ir kates skelbia feisbuko paskyrose, informuojame ir mes „Tauragės kurjerio“ laikraštyje. Apie namų ieškančius bešeimininkius gyvūnus informaciją mums teikia ir smulkių gyvūnų veterinarijos klinikos gydytojas Tomas Bartušis. Iš šios klinikos į naujus namus pernai iškeliavo 23 keturkojai, šiuo metu klinikos globoje – šeši.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą