Gyvūnų globėjas gelbėjo pardavėjas: į prekybos salę įslinko žaltys

Dalintis:

Sekmadienį J.Tumo-Vaižganto gatvėje esančioje parduotuvėje vyko tikra gelbėjimo operacija. Tik, kaip juokauja gyvūnų globėjas Sigitas Klymantas, gelbėti teko ne į prekybos salę įsliuogusį žaltį, o jo išsigandusias pardavėjas.

Lietuvos gyvūnų globėjų draugijos Tauragės skyriaus pirmininkas Sigitas Klymantas vakar buvuo skubiai iškviestas į J.Tumo-Vaižganto gatvėje esantį prekybos centrą „Čia market“. Pardavėjos pačios pranešė tauragiškiui, kad prekybos salėje pastebėta gyvatė.

– Prieš pat pietus man parašė ir atsiuntė filmuotą vaizdą, tačiau iš jo nėjo suprasti, ar ten žaltys, ar gyvatė – buvo palindęs po šaldytuvu. Nuvažiavus po šaldytuvu jo jau nebebuvo. Pradėjome traukti spinteles, prekystalius ir jau manėme, kad nerasim. Tačiau per 15 minučių trukusias gaudynes viena darbuotoja pastebėjo išlindusį ir sugavom, – nuotykingo savaitgalio įspūdžiais pasidalino S.Klymantas.

Parduotuvėje tądien dirbusios moterys į nekviesto svečio vizitą sureagavo labai atsakingai – tuoj pat uždarė parduotuvę, kad niekas netrukdytų gaudynėms.

„Tauragės kurjeriui“ gyvūnų mylėtojas teigė, kad nedidelis žalčiukas sveikas ir judrus. Vėliau parduotuvės darbuotojos, pamačiusios, jog gyvūnų globėjas drąsiai ima žaltį į rankas, ir pačios įsidrąsino.

– Su moterimis sutarėme, kad jos atvažiuos į sodybą Rūgaliuose, kur galės apžiūrėti pavojingesnius gyvūnus. Tada gal nebebijos žalčių, – juokavo pašnekovas, svarstydamas, kad į parduotuvę žaltys įsliuogti galėjo per pastato rūsį ar kanalizaciją.

S.Klymanto teigimu, sumažėjus ūkinei veiklai, tręšimo mastams, tokių laukinių gyvūnų padaugėjo ir jie gali atklysti į namus. Išvydus nekviestą svečią svarbiausia įsitikinti, ar tai tikrai tik žaltys.

– Žalčiai turi ryškias geltonas dėmes prie galvos. Jei atšliaužė tikrai žaltys, tai galima imti į rankas ir išnešus kur nors laukuose paleisti. Gali būti ir angis – jos yra vienspalvės ir jų negalima imti plikomis rankomis. Tada geriau susirasti kokį ilgesnį įrankį ir atsargiai iškrapštyti. Mūsuose tai tik šie du variantai galimi, nebent pas ką nors iš terariumo paspruktų egzotiškesnis augintinis, – patikslino tauragiškis.

Prekybos salėje sučiuptas žalčiukas po gaudynių buvo patalpintas dėžėjė ir išvežtas į Rūgalių laukus. Ten jis paleistas į natūralią aplinką.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą