fbpx

Į kiekvieną nuorodą žiūrėkite atidžiai 

Dalintis:

Šeštadienį Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai informavo apie pradėtą dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl internetinio sukčiavimo. 33-ejų metų tauragiškė paspaudusi gautą nuorodą neteko 1600 eurų.

Pareigūnai perspėja apie vis įžūliau įvairias nuorodas trumposiomis žinutėmis ir elektroniniu paštu siuntinėjančius sukčius. Nuo jų nukenčia vis jaunesni žmonės. Norint apsisaugoti nuo sukčių, reikia neprarasti budrumo. Geriausia kilus net menkiausiam įtarimui pasikonsultuoti su kitais: artimaisiais, kolegomis, draugais. Patariama atkreipti dėmesį į tai, kokios nuorodos atsiunčiamos, iš kokio numerio skambinama, kokia kalba kalbama. Neretai sukčiautojai kalba ne lietuviškai.

Netikros svetainės, kuriose siūloma ką nors pirkti, dažniausiai būna sukurtos su įvairiomis gramatinėmis klaidomis. Pareigūnai prašo gyventojų neaktyvuoti siunčiamų nuorodų ir jokiu būdu neatskleisti savo asmeninės informacijos – prisijungimo prie interneto banko duomenų, slaptažodžių, Smart ID kodų. Bankai savo klientams SMS žinučių su aktyviomis nuorodomis į interneto banką nesiunčia ir niekada neprašo atskleisti konfidencialių duomenų.

 

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą