Į renovuotą meno mokyklą vaikai sugrįš rugsėjį

Dalintis:

Tikimasi, kad jau rugsėjo 1-ąją Tauragės meno mokyklos moksleiviai ir mokytojai įžengs į modernizuotas ir atnaujintas mokyklos patalpas. Kol kas dar meno mokyklos pastate Dariaus ir Girėno gatvėje pluša statybininkai, bet jiems liko tik smulkūs kosmetiniai darbai.

Atnaujinamame Tauragės meno mokyklos pastate dar girdėti žemaitiška tarmė – statybininkai iš Telšių baigia įrengti koncertų salę, kiti dar darbuojasi hole. Patalpos šviesios ir tuščios. Savivaldybė jau paskelbė viešųjų pirkimų konkursą naujiems holo baldams pirkti, laukiama ir koncertų salės kėdžių, kurios į Tauragę atkeliaus iš Ispanijos.

– Tauragės meno mokykloje mokosi 700 moksleivių, šiuo metu dirbame dviejuose pastatuose: Tauragės pilyje ir laikinai esame įsikūrę buvusio banko pastate miesto centre. Esame pasidalinę, pasispaudę, šiek tiek vieni kitiems patrukdome ir laukiame, kada grįšime į atnaujintą pastatą, – kalbėjo po renovuoti baigiamą pastatą šių eilučių autorę vedžiodama meno mokyklos vadovė Jolanta Kazlauskienė.

Pasak direktorės, kai prasidėjus renovacijos darbams į pilies kabinetus atsikraustė orkestras, besimokantys dailės moksleiviai džiaugėsi kaimynystėje skambančia muzika, bet įsivyravus kasdienei rutinai jie pripažįsta, kad muzikos repeticijos trukdo susikaupti. Išsikraustyti iš senojo pastato meno mokyklos darbuotojams pagelbėjo LDK Kęstučio pėstininkų bataliono kariai, tikimasi, kad jie į pagalbą ateis ir prieš rugsėjį, kai atgal reikės parnešti instrumentus, mokyklos inventorių.

Meno mokyklos vadovė Jolanta Kazlauskienė žada, kad naujoje multifunkcinėje salėje planuojama rengti ne tik meno mokyklos atlikėjų pasirodymus. Violetos Kraliūnaitės nuotrauka

– Pasistengėme kariams nelikti skolingi. Organizavome batalione padėkos koncertą. Atsimenu, kad tie kareivukai, kurie nešė pianinus, fortepijoną tempė, sakė, kad Tauragės meno mokyklą atsimins ilgam. Palaikome ryšius ir dar kartą prašysime pagalbos įsikurdami atnaujintose patalpose, – sakė J.Kazlauskienė.

Aprodydama šviesias dažais kvepiančias mokyklos patalpas, kuriose įrengtos nuovažos neįgaliesiems, specialus liftas, salėje numatytos vietos klausytojams vežimėliuose, įrašų studijos patalpas, direktorė pabrėžė, kad mokykla nebus tik muzikantų tvirtovė.

– Čia organizuosime ir dailės parodas, lauksime ir spektaklių. Čia bus vietos visoms meno šakoms, gal tik šokėjai sunkiau tilptų. Bendradarbiaujame su neįgaliųjų atstovais ir mielai kviesime patalpomis naudotis iki pietų, mūsų salėje rengti koncertus, – planais pasidalijo meno mokyklos vadovė. – Mokykloje bus visiškai atnaujinta biblioteka, kurioje – ne tik lentynos ir natos. Čia bus galima rengti konferencijas, prisijungti ir bendrauti nuotoliu, turėsime teatro, muzikos, dailės knygų ir ji tarnaus kaip meno biblioteka.

Meno mokykla atnaujinta ir iš išorės, ir iš vidaus. Restauratoriai sutvarkė mokyklos langus puošiančius vitražus, išvertus papildomas duris padidėjo ir visos klasės.

Paklausta, kokios meno rūšys labiausiai domina vaikus ir jaunimą, J.Kazlauskienė juokėsi, kad specialistai žino, kas jaunimo nebedomina visai.

– Mažiau domina dalykai, kuriuose reikia daug kantrybės. Anksčiau buvo labai populiarūs amatai, drožinėjimas, karoliukai, o dabar vaikams visko reikia greitai. Labai staigiai jie nori eiti į sceną, būna net tokių, kad ir mokytojų jiems nelabai reikia. Turime kalbėtis, mokyti, sutvirtinti vaikus. Ant scenos norą būti jie turi, bet turime ir tokių auklėtinių, kurie nori išmokti groti, bet nenori koncertuoti. Mes žiūrime į kiekvieno vaiko poreikius ir mūsų pareiga yra juos atliepti, – sakė direktorė.

Mero patarėja Soneta Blankaitė informavo, kad meno mokyklos renovacija kainavo 2 mln. 550 tūkstančių eurų, o iki įkurtuvių dar bus perkama amfiteatrinės multifunkcinės salės vaizdo transliacijų ir konferencijų įranga bei baldai. Baldai kainuos 150 tūkstančių eurų.

Dušo kabinos

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą