Į Tauragę gali grįžti stacionarūs greičio matuokliai

Dalintis:

Prieš kelerius metus visoje šalyje buvo gausu stacionarių greičio matuoklių. Daugelis jų baigė savo gyvavimą. Saugaus eismo komisijos posėdyje šis klausimas atgaivintas – Tauragės rajono savivaldybė siekia įrengti tokius matuoklius.

Tauragiškiai turbūt dar prisimena Šilalės gatvėje, netoli Papušynės kaimo, stovėjusį stacionarų greičio matuoklį, taip pat kitą – prie Joniškės sodų. Buvo rajone ir daugiau tokių įrenginių. Tačiau jokia paslaptis, kad vairuotojai įsidėmėdavo jų buvimo vietas ir tik pravažiuodami pro juos pristabdydavo, toliau vėl nuspausdami greičio pedalą. Stacionarių greičio matuoklių liko vos vienur kitur, o Tauragėje jie visi išmontuoti. Tik po kurio laiko vienas matuoklis įrengtas netoli tilto per Jūros upę ir sektorinis matuoklis nuo Papušynės iki Mažonų kaimo.

Sušauktame Saugaus eismo komisijos posėdyje šis klausimas atgaivintas. Komisijos narių paprašyta rekomenduoti penkias vietas Tauragės rajone, kuriose greičio matuoklius įrengti būtų tikslingiausia. Šių įrenginių atsiradimo būtinybei motyvuoti pasitelktas kitų šalies savivaldybių pavyzdys – esą Jonavoje toks matuoklis užfiksuoja per 15 tūkst. greičio viršytojų, o 50 proc. sumokėtų baudų patenka būtent į tos savivaldybės biudžetą, likusi dalis – į valstybės biudžetą.

Posėdžio metu atskleista, kad Tauragės mieste siekiama įrengti kelias greičio matuokliui skirtas vietas ir įsigyti vieną matuoklį, kuris būtų kilnojamas pagal poreikį.

Komisijos posėdyje svarstant matuoklio įrengimo galimybes prisimintas ir Kėdainių savivaldybės atvejis, kai buvo įrengtas greičio matuoklis, o prieš jį – iki 30 km/h greitį ribojantis ženklas, taip lyg tyčia gaudant neklusnius ir neatidžius vairuotojus. Saugaus eismo komisijos nariai vienbalsiai pritarė, kad šitaip pasipinigauti nedera, kur kas svarbesnis turėtų būti eismo saugumas.

– Matuoklis bus kilnojamas pagal poreikį, atsižvelgiant į eismo taisyklių pažeidimus. Gavus policijos ir Saugaus eismo komisijos rekomendacijas, bus įvertintos avaringiausios vietos Tauragės rajone ir apsispręsta, keliose vietose įrengti matuoklius. Šiam projektui įgyvendinti biudžete numatyta iki 42 tūkst. eurų, tačiau tiksli suma bus žinoma atlikus viešąjį pirkimą, – sakė Tauragės rajono mero patarėjas Kasparas Bertašius.

Savivaldybės atstovas teigia, kad stacionarių greičio matuoklių įrengimas turėtų atlikti prevencinę funkciją. Svarbu, kad vairuotojai – ypač avaringose vietose – pasirinktų saugų greitį, laikytųsi Kelių eismo taisyklių, taip užtikrinant visų eismo dalyvių saugumą.

– Saugaus eismo komisija nuolatos ieško būdų, kaip pagerinti eismo dalyvių saugumą keliuose, taip pat remiasi kitų savivaldybių gerąja praktika, – sakė K.Bertašius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą