fbpx

Į žygį moterims susirinko šimtai dalyvių

Dalintis:

Pagramančio regioninio parko direkcija jau ketvirtus metus iš eilės moteris ir merginas kviečia į pėsčiųjų žygį, kurį šiemet surengė kovo 7-ą. Per tris šimtus žygio dalyvių nuspalvino dar tik bundančius regioninio parko slėnius bei miškus ir įnešė gyvybės į išnykusius kaimus, per kuriuos keliauta.

Apie 320 dalyvių, tarp kurių – keli vyrai, sekmadienio rytą susirinko prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro. Žygeivius išlydėjo bandonininkas Vytautas Krencius. Įkvėpimui jis sugrojo tris kūrinius.

Maždaug 16 kilometrų trasa žygeives vedė per Jūros ir Akmenos kraštovaizdžio draustinio teritorijas, išnykusius kaimus. Maršrutas suteikė progą susipažinti su istorijos, gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, pasidžiaugti bundančia gamta.

Anot Pagramančio regioninio parko direkcijos kultūrologės Linos Misiulytės, į žygį susirinko moterys ne tik iš Tauragės rajono, bet ir visos Lietuvos. Penkios moterys atvažiavo net iš Panevėžio. Jonavos keliautojų klubas „Jongida“ atsivežė 16 žmonių. O kuršėniškės, esą, kaip visada, net lauktuvių – Kuršėnų vyniotinį – atsivežė. Nors žygio dieną oras nebuvo labai palankus ir žemė permirkusi, kai kurios žygio dalyvės trasą net pasiilgino – kopė į skardį.

Linos Misiulytės nuotrauka

Po žygio, jo dalyviai buvo pakviesti į koncertą. Širdis virpino Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro aktoriai Evelina ir Gytis Šimelioniai, o jų atliekama daina „Pušų viršūnėse rudens naktis sustojo“ išspaudė ašarą ne vienai damai.

Žygio organizatoriai jau sulaukia padėkų. „Noriu nuoširdžiai padėkoti už tokį puikų žygį. Viskas buvo šaunu“, – rašė ne pirmą kartą Pagramančio regioninio parko žygyje dalyvavusi raseiniškė. Moteris buvo atsivežusi naujokių ir viliasi, kad kitąmet jos vėl važiuos.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą