Į žygį susiruošė per 240 pėsčiųjų

Dalintis:

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena kasmet minima rugsėjo 10 d. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į savižudybės problemą, kalbėti apie pagalbos būdus sunkumus patiriantiems žmonėms ir pabrėžti kiekvieno žmogaus vaidmenį, didinant visuomenės sąmoningumą. Tai vykdoma nuosekliai tiriant ir renkant duomenis, ieškant priežasčių, dėl kurių žmonės ryžtasi pakelti ranką prieš save.

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) komanda šios dienos paminėjimui jau šeštus metus iš eilės organizuoja dviračių ar pėsčiųjų žygius. Kasmet susirenka gausus aktyviausių tauragiškių būrys. Pernai dalyvavo pustrečio šimto, šiemet – daugiau nei 240 dalyvių.

Žygeiviams apie Tauragės krašto istoriją pasakojo gidė Rasa Kapučinskienė. Jovariškių bendruomenė gausiai į Jovarų poilsiavietę susirinkusius žygeivius pasitiko koncertine programa, o Laima Trajanauskienė parūpino obuolių bei kriaušių. Tauragės VSB taip pat sukvietė dalyvauti loterijoje, kurioje jaunuosius dalyvius pradžiugino kamuoliais, gertuvėmis.

Dažnas gyvename įtemptą gyvenimo būdą, nuo kurio neretai jaučiamės nesuprasti, nelaimingi, esame pikti ir pavargę, nerandame laiko ramiai pasėdėti, susikaupti, pamąstyti, išjausti ir priimti sprendimus ramioje būsenoje. Esame pasiilgę kito žmogaus išklausymo, supratimo, palaikymo, ramybės ir žinojimo, kad viskas bus gerai.

Siekiame didinti visuomenės informuotumą apie savižudybes ir jų prevenciją, pagalbos būdus, nes savižudybė yra pagrindinė ankstyvos mirties priežastis, kurios galima išvengti. Kiekviena mirtis dėl savižudybės yra visuomenės sveikatos problema, turinti didžiulį traumuojantį poveikį bent 6 žmonėms.

Pėsčiųjų žygis Savižudybių prevencijos dienai paminėti. Mortos Mikutytės nuotrauka

Analizuojant pastarųjų penkerių metų statistinius duomenis (2017–2021 m.), minėtu laikotarpiu Tauragės rajone nusižudė 46 žmonės. Daugiausiai 2017 m. – 11 žmones, mažiausiai 2018 m. ir 2020 m. – po 9 žmones. 2021 m. rajone nusižudė 10 žmonių, iš jų – 2 moterys ir 8 – vyrai.

2021–2023 m. Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos tema „Vilties kūrimas veiksmais“ siekiama signalizuoti žmonėms, kad kiekvieno iš mūsų veiksmai, nesvarbu dideli ar maži, gali suteikti vilties tiems, kuriems sunku. Svarbu nešti žinią, kad pagalba yra ir visada yra dėl ko gyventi.

Pėsčiųjų žygis Savižudybių prevencijos dienai paminėti. Mortos Mikutytės nuotrauka

Skleisdami žinią savo šeimoje, draugų ir darbo aplinkoje, bendruomenėje, bendradarbiaujant su sveikatos priežiūros specialistais, religiniais ir politikos lyderiais bei aktyviai dalyvaujant savižudybių atpažinimo ir pagalbos suteikimo mokymuose, didiname supratimą, kad savižudybės galima išvengti.

Tauragės VSB nemokamai teikia individualias psichologo konsultacijas ir grupinius užsiėmimus, priklausomybės konsultanto paslaugas, organizuoja savižudybių prevencijos mokymus visuomenei. Kviečiame registruotis tel. 8 607 41 646.

Tapkime lyderiais – padėkime kitiems įgalinti save būti atsakingais už savo gyvenimą, nes mes tikrai žinome, kad yra dėl ko gyventi!

Parengė Tauragės VSB Visuomenės sveikatos stebėsenos ir stiprinimo specialistė Neringa Šlepavičienė

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą