fbpx

Idėjinis „Menų festas“ grįžta į pilies kiemelį

Dalintis:

Tauragiškių organizuojamas festivalis „Menų festas“ – daugeliui jau girdėta erdvė, kurioje galima išvysti jaunuosius dar neišgarsėjusius menininkus. Nemokamas renginys pilies kiemelyje – jau rugpjūtį.

Tauragės pilies kiemelis – menininkų oazė. Būtent čia šiltuoju metu laiku virte verda kultūrinis gyvenimas, organizuojamos parodos, koncertai, vyksta įvairūs kiti renginiai. Vienas jų – moksleivių organizuojamas „Menų festas“. Festivalis vyks jau penktą kartą, o štai organizatoriai – jau nebe moksleiviai.

„Menų festo“ organizatoriai džiūgauja, kad pavyksta rasti rėmėjų – lėšų grandioziniam renginiui skiria Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Taip suteikiama terpė scenon pakilti jauniems talentams, atskleisti save, rasti savąją auditoriją. Kaip sako festivalio organizatoriai, tokiu būdu jei atiduoda duoklę savo miestui.

– Organizuodami festivalį mes nuo pat pradžių bandėme eksperimentuoti stiliais. Tuo ir toliau siekiame keisti Tauragės kultūros veidą, – sakė vienas festivalio organizatorių Tadas Kaminskas.

– Kai kurios muzikos grupės būtent po pasirodymo „Menų feste“ turėjo didelį proveržį, jų kūriniai atsirado jaunimo grojaraščiuose – tai „diso.kognityvas“, „tas“. Pamenu, pakviečiau savo grupiokę fotografę. Vyko jos darbų paroda ir vėliau apie tai rašė Lazdijų rajono laikraštis – ji iš ten kilusi. Ir dabar mums rašo žinutes, klausia, ar bus koks nors kempingas festivalio metu, gal nuolaidos viešbučiuose – manau, susirinks nemažai žmonių iš visos Lietuvos, – įsitikinusi Aistė Naujokaitė.

Filmuotame interviu su grupės „diso.kognityvas“ nariais galima išgirsti jų pasakojimą, kaip iki „Menų festo“ grupė koncertavo tik mažytėse scenose, iki tol neteko dalyvauti festivaliuose. Todėl keturi muzikuojantys vaikinai ir vėl pakvietė susiburti tauragiškius dar kartą puikiam koncertui.

Organizatoriai taip pat siunčia žinutę tauragiškiams menininkams – jie laukiami festivalio dalyviai, tačiau kol kas dar labai neaktyvūs. Tik „slemo“ varžybose susirenka daugiau chuliganiškos poezijos mėgėjų iš Tauragės.

Artėjant rugpjūčio 11 dienai, kai startuos penktasis „Menų festas“, organizatoriai skelbia, kad tauragiškiai ir miesto svečiai turės progą išvysti 12 grupių pasirodymus, tarp kurių – ir kelios žinomos: jauti, diso.kognityvas, tas, loroparquette, The Shouting Dolls, gruodis, Rūmai, Egomašina, dadcap, Orai, Spurr, Neradau.

Net 10 kitų sričių menininkų eksponuos savo darbų parodas festivalio metu. Galiausiai scenoje pasirodys ir pokalbiais publiką sudominti stengsis Marius Povilas Elijas Martynenko, Marius Pocevičius-Munis, Benediktas Petkus. Numatytos ir tauragiškiams jau girdėtos „slemo“ varžybos.

Šiemet festivalis vyks rugpjūčio 11–13 dienomis.

 

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą