Iki egzaminų sesijos liko mažiau nei mėnuo

Dalintis:

Birželio 5-ąją prasidės pagrindinė brandos egzaminų sesija. Kai kuriuos egzaminus abiturientai jau laikė balandį. Pasak švietimo specialistų, tauragiškiai nebesirenka arba nenoriai renkasi vokiečių kalbos, muzikologijos, rusų kalbos valstybinius brandos egzaminus.

Tik penki Tauragės abiturientai šiais mokslo metais pasirinko laikyti valstybinį rusų kalbos brandos egzaminą. Jo laikyti mokiniai vyks į egzamino centrą Klaipėdoje. Visi kitų dalykų mokykliniai ir valstybiniai brandos egzaminai bus organizuojami Tauragės rajono egzaminų centruose.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistės Linos Oželytės, šiemet brandos egzaminų sesija baigsis birželio 25-ąją, o neišlaikę iš pirmo karto egzaminus galės perlaikyti pakartotinėje sesijoje nuo birželio 26-osios.

Daugiausia rajono abiturientų (205) pasirinko laikyti valstybinį anglų kalbos egzaminą, 165 laikys valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros, 143 – matematikos, 88 – istorijos, 59 – biologijos, 38 – geografijos, 18 – fizikos, po 14 abiturientų laikys informacinių technologijų ir chemijos egzaminus.

Egzaminų sesija šiemet baigsis birželio 25-ąją. TK archyvo nuotrauka

Mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą laikys 200 abiturientų, 114 pasirinko laikyti mokyklinį technologijų ir dar 61 laikys mokyklinį menų egzaminą. Daugiausia mokyklinių egzaminų laikys Tauragės profesinio rengimo centro ir Tauragės suaugusiųjų mokymo centro abiturientų.

Šiemet moksleiviai, be lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, kuris privalomas, gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip šešių dalykų brandos egzaminus ir brandos darbą. Brandos darbas prilyginamas mokykliniam brandos egzaminui, jo rezultatas įskaitomas stojant į aukštąsias mokyklas. Norint gauti brandos atestatą reikia būti išlaikius du brandos egzaminus.

Nacionalinė švietimo agentūra informuoja, kad jau kitąmet norint stoti į aukštąją mokyklą reikės būti išlaikius bent tris valstybinius egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną pasirinktą.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą