Iki karantino atlaisvinimo Tauragei dar toli

Dalintis:

Užvakar sušauktame savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje gerų naujienų apie karantino atlaisvinimus nepaskelbta. Tauragės savivaldybė nusprendė dar nesikreipti į Vyriausybę dėl ribojimų rajone mažinimo. Vis dėlto karantino atlaisvinimo prioritetai artimiausiomis dienomis bus svarstomi.

– Dar vakar buvau nusiteikęs šiandien pranešti apie konkrečius Vyriausybės sprendimus dėl visuotinio karantino atlaisvinimų, tačiau sprendimų priėmimas nukeltas kitai savaitei. Viskas priklausys nuo to, ar atitiksime kriterijus – 150 ir mažiau naujų atvejų šimtui tūkstančių gyventojų, – posėdyje kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas Mindaugas Mikutavičius.

Komisijos narius jis tik informavo apie antradienį priimtą nutarimą dėl leidimo veikti slidinėjimo centrams ir treniruotis aukšto lygio sportininkams.

– Nėra blogų tendencijų, netgi priešingai – galima pasidžiaugti, kad sergamumas rajone mažėja, tai, be jokios abejonės, palengvina medicinos ir kitų institucijų darbą, – posėdžio dalyviams kalbėjo savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius. – Antradienį diskutavome dėl galimybės mūsų savivaldybei kreiptis į Vyriausybę dėl karantino ribojimų mažinimo, tačiau šis klausimas liko atviras, nes taip rekomendavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė. Rajone dar fiksuojamas gana aukštas sergamumas. Lyginant su Jurbarku sergamumas Tauragės rajone beveik dvigubai didesnis.

Statistikos departamento trečiadienio duomenimis, Tauragės rajone užfiksuoti 746 atvejai 100 tūkstančių gyventojų, 222 nauji atvejai 100 tūkstančių gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Kelias dienas buvo fiksuojama po 2 naujus susirgimus koronavirusu, tačiau po kelių dienų vėl fiksuoti 5 susirgimai per dieną.

Visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė  paminėjo, kad esame mažiausiai sergančių savivaldybių dešimtuke. Skaičiuojant dviejų savaičių vidurkį vidutiniškai per dieną Tauragės rajone nustatoma po 7 naujus COVID-19 atvejus.

– Iki 150 ir mažiau naujų atvejų 100 tūkstančių gyventojų Tauragės rajonui dar reikia palaukti. Visų pastangomis turime sergamumą sumažinti, – tvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Modestas Petraitis išsakė nuomonę, jog norėtų, kad rajone būtų atlaisvintas verslas. Į pokalbį įsiterpęs M.Mikutavičius priminė, kad Vyriausybė prioritetą teikia ugdymui.

Posėdyje dalyvavęs Tauragės policijos komisariato vadovas Marius Draudvila pasidžiaugė, kad Tauragės rajono gyventojai supratingi ir laikosi saviizoliacijos taisyklių. Policijos pareigūnai patikrino 51 žmogų, esantį saviizoliacijoje, nubaustas tik vienas.

Pastarąją savaitę policijos pareigūnai patikrino per 2000 transporto priemonių. Į rajoną neįleista 16, neišleistos 3. Taip pat postuose nustatyta 15 Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

 1. Algirdas on

  Jau išėjome iš mažiausiai sergančių dešimtuko (2021.02.05)

  Tauragės r. sav.: 203,7

  Kelmės r. sav.: 200,9

  Akmenės r. sav.: 197,1

  Vilkaviškio r. sav.: 173,1

  Šakių r. sav.: 172,2

  Kupiškio r. sav.: 171,2

  Lazdijų r. sav.: 169,2

  Pakruojo r. sav.: 166,6

  Skuodo r. sav.: 161,7

  Mažeikių r. sav.: 154,7

  Pasvalio r. sav.: 148,9

  Šilalės r. sav.: 114,2

  Birštono sav.: 98,4

  Kalvarijos sav.: 98,2

  Jurbarko r. sav.: 96,6

  Rietavo sav.: 41,3

Palikite komentarą