Ikiteisminis tyrimas baigtas: GBY byla keliauja į teismą

Dalintis:

Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė, kad baigė ikiteisminio tyrimo procedūras dėl Tauragėje veikiančios įmonės GBY galimo mokesčių vengimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Milžiniškoje 59 tomų byloje kaltinimai pateikti šešiems žmonėms ir juridiniam asmeniui.

Kaip informavo Klaipėdos apygardos prokuratūra, Klaipėdos apygardos teismui perduota didelės apimties baudžiamoji byla, kurioje šeši fiziniai asmenys ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Kaip praneša FNTT, transporto priemonių pervežimu Vakarų Europoje ir naudotų automobilių prekyba Tauragėje veikiančioje automobilių pardavimo aikštelėje užsiimančios įmonės vadovai, siekdami išvengti mokesčių valstybei, dvejus su puse metų galėjo apgaulingai tvarkyti bendrovės apskaitą. Manoma, kad į įmonės buhalteriją nebuvo įtraukti 158-iems darbuotojams faktiškai mokami atlyginimai, o dalis atlygio – beveik 600 tūkst. eurų – galimai buvo išmokėta „vokeliuose“. Skaičiuojama, kad dėl to į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta apie 438 tūkst. eurų.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Raštutytė patvirtino, kad teismui perduota byla yra dėl įtarimų GBY bendrovei ir jos darbuotojams.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad išvien veikę bendrovės vadovai ir keturi darbuotojai automobilių pardavimo dokumentuose nurodydavo galimai mažesnę pardavimo kainą, nei ji yra iš tiesų. Surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad per kiek ilgiau nei metus galėjo būti parduota ne mažiau nei 19 automobilių, o dalis grynaisiais pinigais už jų pardavimą gautų pajamų – per 21,6 tūkst. eurų – nebuvo įtraukta į įmonės apskaitą. Įtariama, kad tokiu būdu buvo išvengta sumokėti beveik 4 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Prokuratūra informavo, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo laikinai apribota nuosavybės teisė į turtą. Areštuoto turto vertė pakankama, kad būtų užtikrintas žalos valstybei atlyginimas.

Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 bazinės socialinės išmokos dydžio (anksčiau MGL), griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – iki ketverių metų nelaisvės.

Baudžiamoji byla, kurią sudaro 59 tomai, arba daugiau nei 11 tūkstančių dokumentų, perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Tačiau pirmojo posėdžio data dar nepaskirta.

– Byla įstatymų nustatyta tvarka, naudojantis automatizuotu bylų skirstymo būdu, bus skiriama konkrečiam teisėjui. Bylą nagrinėjantis teisėjas atliks visus būtinus veiksmus, tarp jų ir spręs bylos skyrimo nagrinėti teisiamajame posėdyje datą. Baudžiamosios bylos teismuose nagrinėjamos žodinio proceso tvarka, į posėdį kviečiant visus byloje dalyvaujančius asmenis įstatymų nustatyta tvarka, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Klaipėdos apygardos teismo atstovė Dovilė Saulėnienė.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą