fbpx

Įkliuvo, nes nesilaikė saviizoliacijos reikalavimų

Dalintis:

Tauragės rajone jau nustatyti septyni koronaviruso atvejai. Savivaldybė tiems, kuriems reikia saviizoliuotis, siūlo pagalbą – pavežėjimo paslaugą, aprūpinimą maisto produktais, net patalpas saviizoliacijai. Tačiau šią savaitę keli tauragiškiai buvo nutverti ne saviizoliacijos vietose.

Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, savivaldybė patalpas saviizoliacijai jau yra suteikusi 105 asmenims.

– Vietos saviizoliacijai paruoštos iš anksto, taip pat turime specialiai paruoštą transportą, kad asmenys saugiai, be kontakto būtų pervežti į saviizoliacijos vietą. Viskas, ką asmuo turi padaryti, tai susisiekti nurodytais kontaktais ir jam bus suteikiama visa informacija, pagalba ir priemonės. Dauguma asmenų dėl pagalbos įsigyjant maisto produktų, vaistų ar mokesčiams sumokėti kreipiasi į savo artimuosius, tačiau tokių pagalbos prašymų sulaukia ir savivaldybė, – redakcijai rašė K.Bertašius.

Savivaldybės atstovas informavo, kad karantino laikotarpiu Tauragės rajono savivaldybė kartu su šeimos gerovės centru „Šaltinėlis“ išdalino daugiau kaip 150 maisto produktų rinkinių šeimoms, patekusioms į sunkią padėtį. Karantino metu pavežėjimo paslauga teikiama tik pagal savivaldybės programą pergabenant asmenis saviizoliacijai.

Viruso plitimo laikotarpiu, pergabenta daugiau kaip 120 asmenų. Pergabenant asmenis nuvažiuota daugiau kaip 9 tūkst. km.

Šiuo metu savivaldybės parūpintose patalpose saviizoliuojasi 16 asmenų. Dar apie 50 asmenų saviizoliuojasi savarankiškai savo namuose, kuriuose yra stebimi. Tačiau savivaldybė neturi informacijos,  kiek iš viso rajono žmonių yra saviizoliacijoje.

Pasak K.Bertašiaus, tie, kurie laikosi saviizoliacijos savivaldybės skiriamose patalpose, yra sąmoningi, supranta situacijos rimtumą ir laikosi taisyklių.

– Drausmės laikosi ir dauguma savo gyvenamojoje vietoje saviizoliavęsi asmenys, tačiau antradienį savivaldybės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams kartu su policijos pareigūnais atlikus patikrinimus, du žmonės iš 50-ies nebuvo rasti saviizoliacijos vietoje. Jiems bus išrašytos administracinės nuobaudos ir jie bus toliau akylai stebimi, – pranešė K.Bertašius.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą