Iš apsileidusios ūkininkės siekiama atimti gyvulius

Dalintis:

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai dvi dienas iš eilės važiavo į Griežpelkių II kaimą. Tikrintas skundas dėl vietos ūkininkės, daugiavaikės mamos, apsileidimo. Ūkininkė tarnybos specialistams jau gerai žinoma – po eilinių vizitų apsitvarko, tačiau, kaip sako liaudies išmintis, – čiupt už vadžių, vėl iš pradžių. Apie netinkamas nepilnamečių gyvenimo sąlygas pranešta ir vaikų teisių apsaugos tarnybai.

Neapsikentė kaimynai

Griežpelkių II kaime sodybos išsibarsčiusios, viena nuo kitos nutolusios. Ūkininkams dabar pats darbymetis, laukuose šienauja technika. Atrodytų, tikra lietuviško kaimo idilė, jei ne kieme tvyrantis dvokas. Su tuo taikstytis tenka Griežpelkių II kaimo vienoje sodyboje gyvenančiam vyrui. Namas – dviejų galų. Vienoje pusėje kiemas tvarkingas, su pavėsine, nušienauta pievele, grįstu takeliu. Kita kiemo dalis atrodo taip, jog net sunku patikėti, kad kažkas ten gyvena. Netvarkos ir tvyrančio tvaiko neapsikentę kaimynai ėmėsi šauktis pagalbos.

Lauksargių seniūnijos seniūnas Mindaugas Giačas visai neseniai lankėsi šioje sodyboje. Jis sako – gaila, kad telefonu neina perteikti kvapų.

– Pasiskundė kaimynas dėl nepakeliamų kvapų. Ačiū veterinarinei, kad sureagavo tikrai greitai ir atvyko į patikrinimą. Du šaldytuvai lauke su mėsa stovėjo turbūt kokias dvi savaites. Dzikai krito iš jų, – netvarkingos I.S. kiemo įspūdį vaizdžiai perteikė seniūnas. – Jai žolė ir dilgėlės netrukdo. Vaikai po šiukšliną kiemą laksto.

Šiame aptvare pilna visko – vištų, ančių, avių ir daugybė atliekų, kurių kvapas tiesiog nenusakomas. VMVT nuotrauka

Tvarkė seniūnija

Mindaugas Giačas „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad visiškai supuvusiai mėsai utilizuoti teko iškviesti specialiąją seniūnijos techniką. Iškasus duobę tos pačios I.S. sodyboje, puvėsių atsikratyta.

– Mes dabar sutvarkėm. O dėl vaikų Šeimos gerovės centras žino tą vietą, situaciją. Kiek žinau, teikiamos paslaugos, bet anksčiau dar nebuvo taip, kaip dabar. Nei vaikais, nei gyvuliais, nei kiemu nepasirūpinta, – vardijo pašnekovas.

Ketvirtadienio vakarą prie sodybos atvyko ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistė. Pasitiko labai kontrastingas vaizdas – žvyrkeliu privažiavus iš tolo matyti sodyba, kurios viena pusė aptverta tvarkinga tvora, už jos – puoselėjamas kiemas, keletas automobilių, o kitoje pusėje – dalgio nematę dilgėlynai ir visuose pakampiuose besimėtančios šiukšlės. Priartėjus prie namo dvelktelėjo nemalonus kvapas nuo aptvaro. Kaip vėliau paaiškėjo, jame taip pat pilna šiukšlių, tvoros likučių, sena šuns būda ir… ganosi avys su vištomis.

Ūkininkė nebendradarbiauja

„Tauragės kurjerio“ žurnalistei atvykus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistės buvo kitoje vietoje – sutiktas seniūnijos specialistas pasakojo, kad moterys girdo probleminės ūkininkės galvijus, besiganančius ganykloje. Specialistėms grįžus į sodybą, suskubta pasirūpinti ir trimis šunimis kieme – jų dubenėliuose nebuvo nei ėdalo, nei vandens, o grandinės vos metro ilgio.

Anot specialistų, kiemas panašesnis į sąvartyną nei į žmogaus gyvenamąją aplinką. VMVT nuotrauka

– Iš tikrųjų įėjus į I.S. kiemą smarvė buvo baisi. Atidarėme vieną kieme buvusį šaldiklį – iš jo ėmė kristi dzikai. Moteris sakė, kad nepastebėjo, kaip sugedo mėsa, – seniūno įspūdžius atkartojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė. – Tvarte radome pririštus mažus veršiukus – tą daryti griežtai draudžiama. Gulėjo jie šlapiai, kai kur kailis nuplikęs. Vasarą karvės ganykloje – be vandens. Kitoje sodyboje radome bulius – irgi be vandens. Savininkė teisinosi nespėjanti.

Paklausėme seniūno, gal moteris dirbanti ir jai sudėtinga pasirūpinti galybe gyvulių – pasak VMVT specialistų, šioje sodyboje registruoti 44 galvijai, kieme rasta 10 avių, 3 šunys, pulkas vištų ir ančių. Apie jokią I.S. darbovietę seniūnas duomenų tvirtino neturintis.

Kalbėdami su A.Stumbriene laukėme iš laukų grįžtančios ūkininkės I.S. Tačiau po ilgo laukimo moteris pastebėta keliaujanti į priešingą pusę. Šūktelėjus, kad jos prie namų laukia veterinarijos specialistai, moteris tik numojo ranka.

Dalis gyvūnų paimti

– Ta moteris visada turėjo problemų, ją vis tikrindavome. Sąlyginai apsitvarkydavo po patikrinimų. Tačiau dabar vaizdas pribloškė. Dar mažame ūkiniame pastate radome kiaulę – išsiaiškinome, kad parsivežė ją su dokumentais, tačiau ten nėra jokios gyvūnų gerovės ar biosaugos reikalavimų laikymosi, – tvirtino A.Stumbrienė.

Anot VMVT Tauragės departamento patarėjos, trys rasti šunys jau paimti – juos laikinai globoti ėmėsi organizacijos „Būk mano draugas“ savanoriai. Pastarieji pranešė, kad gyvūnai vos pastovėjo, pilni parazitų. Nors I.S. galėjo gauti paramą privalomam šunų ženklinimui, to laiku nepadarė ir šie keturkojai iki šiol neženklinti, smarkiai išsekę. Iš ūkininkės siekiama paimti ir 10 avių su dviem ėriukais – ketvirtadienį buvo iškviestas vietos ūkininkas su gyvūnams skirta priekaba, tačiau patiems avių pagauti nepavyko, o I.S. bendradarbiauti atsisakė.

– Dėl avių ir šunų bus pradėtas administracinis tyrimas. Avis gaudysime, kviesimės į pagalbą daugiau žmonių, radome, kas jas priglaus. Šunis jau perdavėme globos organizacijai. O moteriai gresia bauda už žiaurų elgesį su gyvūnais. Informavome ir vaikų teisių tarnybą – kilo įtarimų dėl prastų nepilnamečių gyvenimo sąlygų, – susidariusią situaciją komentavo A.Stumbrienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą