Iš pareigų atleistas urėdijos padalinio vadovas

Dalintis:

Po pusantrų metų darbo, praėjusį penktadienį iš pareigų atleistas Valstybinės miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas Raimondas Matemaitis.

Praėjusį ketvirtadienį dabar jau buvęs Tauragės regioninio padalinio vadovas buvo iškviestas pokalbiui į sostinę. Darbuotojai tikina, kad grįžęs pieš pat darbo pabaigą R.Matemaitis paprašė penktadienio rytui sukviesti visus girininkus.

– Susirinkome nežinodami, kas čia bus. Buvo mūsų vadovas, buvo generalinis direktorius iš Vilniaus. Padėkojo R.Matemaičiui už darbą, pasakė, kad baigtas pirmasis etapas ir prasidės kitas, įteikė paveikslą ir pristatė, kad mums laikinai vadovaus Edvardas Bielskis. Nei kas, nei kaip, nei už ką – niekas nepaaiškino, – „Tauragės kurjeriui“ sakė vienas iš miškų urėdijos darbuotojų, nenorėjęs atskleisti pavardės.

Laikinasis vadovas E.Bielskis „Tauragės kurjeriui“ apie rokiruotę padalinyje komentuoti nepanoro:

– Būtų neetiška iš mano pusės. Esu laikinas vadovas, – sakė E.Bielskis. Pašnekovas patvirtino, kad bus skelbiamas naujas konkursas šioms pareigoms užimti.

R.Matemaitis: tai netikėta

R.Matemaičiui išsamiau pakomentuoti situaciją draudžia pasirašyta konfidencialumo sutartis ir šalių susitarimas.

– Priežastis nebuvo įvardinta. Ketvirtadienį važiavau į Vilnių ir buvau pasiruošęs aptarti ketvirčio darbus. Mano skubotas atleidimas buvo tikrai netikėtas. Buvo rašoma daugybė skundų įvairioms institucijoms ir skundžiamas mano darbas. Susidorojimu to nevadinčiau. Pasirašėm šalių susitarimą, paspaudėm rankas, sutarėm dėl išeitinių sąlygų. Tikiuosi, kad tai – ne politika, – komentuodamas staigų atleidimą „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Matemaitis. Pasak pašnekovo, su pertraukomis urėdijoje jis dirbęs beveik devynerius metus.

– Pažįstu žmones, miškus, žinau kaip dirbti šį darbą, turiu ne tik vadovaujamos darbo patirties. Žinau, kad bus skelbiamas naujas konkursas, bet kol kas negaliu atsakyti ar jame dalyvausiu. Turėsiu laiko galvojimui ir sau. Ne kokia dovana 55 metų jubiliejaus proga, – sakė pašnekovas. Buvęs vadovas patvirtino, jog padalinyje paskutiniais mėnesiais vyko nuolatiniai patikrinimai, rasta ir pažeidimų.

– Dabar jau nebėra prasmės apie juos kalbėti. Kai dirbau, neskaičiavau darbo valandų. Dirbau mėgstamą darbą. Jei būtų reikėję, kad esu teisus, galėjau įrodinėti teismuose. Bet patys matote, kad mano jau ir amžius gražus ir valstybės politika tokia, kad geriau susitarti gražiuoju. Manęs paprašė sutikti ir išeiti kuo greičiau. Tą ir padariau. Dar kartą patvirtinu, šis vadovybės sprendimas – man netikėtas, – sakė R.Matemaitis.

Ieškos gero vadybininko

Vadovauti padaliniui R.Matemaitis pradėjo po kelių nepavykusių konkursų 2019 metų kovą. Į pareigas jis paskirtas tik laimėjęs trečiąjį konkursą.

2018 metais buvo reformuota šalies miškininkystės sistema ir įsteigta viena įmonė – Valstybinė miškų urėdija. Reformos metu sumažintas padalinių skaičius. Iš 42 liko tik 26 regioniniai padaliniai su 337 girininkijomis. Vykdant reformą visi buvę vadovai iš pareigų buvo atleisti. Paskelbus konkursą padalinio vadovo vietai patį pirmąjį kartą, jame dalyvavo keturi pretendentai. Tąkart du kandidatai surinko reikiamą balų skaičių, bet nei vienas į pareigas paskirtas nebuvo.

2018 birželio pradžioje buvo surengtas ir antrasis konkursas į vadovo vietą, bet ir vėl laimėtojo niekas nepripažino. Pernai vasarą paskelbus jau trečiąjį konkursą, gerokai supaprastintos sąlygos ir sulaukta net 11 pretendentų. Tąkart vadovo postas patikėtas R.Matemaičiui.

Valstybinės miškų urėdijos poziciją dėl skuboto atleidimo raštu išdėstė Komunikacijos vadovė Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė:

„Atsižvelgiant į susiklosčiusią gana įtemptą situaciją medienos sektoriuje šiais metais, kai turime reaguoti greičiau, efektyviau ir lanksčiau, įgyvendinti dar sudėtingesnius projektus, pasiekti išsikeltus tikslus, reaguoti į steigėjo keliamus lūkesčius įmonei, į komandą bus ieškoma žmogaus, turinčio daugiau gamybinės ir vadybinės patirties. Dar kartą dėkojame R.Matemaičiui už jo atsakingą darbą ir indėlį  kuriant Valstybinių miškų urėdijos istoriją ir buvus jos dalimi pirmųjų pokyčių laikotarpiu“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą